Як передає Рубрика, про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі, з посиланням на дані аналітичного звіту Кластеру з питань захисту, який очолює УВКБ ООН, щодо України в умовах збройного конфлікту.
У звіті зазначено, що вторгнення російської федерації в Україну схарактеризували:
Зокрема:
З лютого 2022 року було зафіксовано понад 32,1 тисячі жертв серед цивільного населення по всій Україні, включно з загиблими та пораненими.
В ООН зазначили, що 92% випадків загибелі цивільних сталися внаслідок застосування вибухової зброї з широкою зоною ураження, а 4% – внаслідок підриву на мінах та вибухових пристроях.
Використання росією далекобійних ракет означає, що практично вся територія України знаходиться в небезпеці.
"Прямий збиток цивільній інфраструктурі за останні два роки станом на лютий 2024 року становив до 138 мільярдів євро. Найбільше постраждала житлова забудова", – навів Лубінець данні звіту.
Підтверджено 1742 атаки на медичні заклади, що спричинили 136 смертей та 311 поранень.
Задокументовані випадки сексуального насильства, скоєного російськими військовими проти осіб різної статі від 3 до 70 років.
Також Україна є однією з найзабрудненіших країн світу мінами й іншими вибуховими пристроями. Це ставить під загрозу життя і здоров'я близько 6,37 мільйона людей.
Від мін особливо постраждали фермери, 128 з яких загинули з лютого 2022 року. Крім того, міни небезпечні для дітей.
Кластер з питань захисту рекомендує донорам та міжнародним партнерам України продовжувати фінансову підтримку програм із захисту дітей, організацій, які займаються запобіганням гендерно зумовленого насильства, підтримкою ВПО, а також сприяти протимінній діяльності в Україні.
Уряду України рекомендують зокрема:
"Для нашої інституції захист прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ – це пріоритетний напрямок роботи", – зауважив омбудсмен України.
Нагадаємо, за даними ООН на території України протягом червня унаслідок бойових дій загинуло щонайменше 146 мирних жителів. Ще 672 людини були поранені.
Також повідомлялось, що у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній першим секретарем постійного представництва нашої держави при міжнародних організаціях у Відні Данилом Кубаєм під час засідання Форуму з безпекового співробітництва йдеться, що лише 3% російських ракет, безпілотників і керованих бомб уражають в Україні військові цілі, тоді як 97% спрямовуються для ударів по цивільній інфраструктурі.
А посилення ударів з боку російських військових по території України цієї весни призвело до значних жертв серед цивільного населення та суттєвої шкоди цивільній інфраструктурі. У травні кількість загиблих склала щонайменше 436 людей, відтак стала найбільшою за рік.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.