Херсонський художній музей ідентифікував вкрадену росіянами картину українського майстра пейзажу
Триває ідентифікація вкрадених творів мистецтва з Херсонського художнього музею: до списку розпізнаних додалася 121 картина. Музейники ідентифікували вкрадену окупантами картину українського майстра пейзажу.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Херсонського художнього музею, передає Рубрика.
На фото, відзнятому 1 квітня 2023 року в Центральному музеї Тавриди під час підписання фейкового договору про зберігання вкраденого з Херсона в Криму, і в сюжетах, знятими окупантськими каналами в серпні та вересні 2023 року, впадає в око пастель українського художника Георгія Чернявського "Бухта Дальні Зеленці".
Додатково херсонські музейники знайшли ще її інвентарний номер у списку, який потрапив в один із кадрів.
Георгій Чернявський (1924-1981) – Народний художник України, яскравий представник дніпровської школи живопису, входить до неофіційного списку 100 найкращих українських художників.
Клопотенко відтворив відому картину художника тісно повʼязаного з Генічеськом: у чому рішення
Ще у студентські роки він проявив себе саме як майстер українського пейзажу і впродовж свого творчого життя до інших жанрів звертався нечасто.
Свого часу зі своїх численних мандрів по СРСР художник "привозив" пейзажі інших країв.
Вкрадена окупантами робота є однією з таких, вона написана на півночі росії, на Кольському півострові, 1970 року на наждаковому папері. Утім, враження від мандрівок не затьмарювали любов Георгія Чернявського до рідної землі, бо найбільше він любив створювати саме лірико-поетичні образи природи України.
"Бухта Дальні Зеленці" – 121 ідентифікований твір мистецтва, вкрадений російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році.
Нагадаємо, раніше Херсонський художній музей ідентифікував ще одну картину, яка була викрадена під час окупації росіянами – це робота "Старий Крим" Емілії Гончарової.
А перед цим Рубрика повідомляла, що Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, які викрали росіяни.
Зокрема роботу Марії Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.) "Косарі".
Як повідомлялось, у межах проєкту "Викрадене мистецтво…" відтворили картину "Портрет дівчини у вишиваній сукні", викрадену росіянами з Херсона.
Нагадаємо, що Департамент окупаційної адміністрації Криму, який відповідає за історичні артефакти та об'єкти культури на півострові, наказав підлеглим установам готувати музейні цінності до "евакуації".