Захисник з Маріуполя Олександр Іщенко помер у російському СІЗО: суд розгляне обставини його загибелі
Український захисник Олександр Іщенко, який був водієм у полку "Азов" та під час оборони Маріуполя потрапив у полон, перебував у полоні в СІЗО Ростова-на-Дону. Про його смерть повідомив адвокат.
Про це пишуть російські Медіазона, Meduza.
Як розповідають, Іщенко служив водієм у полку "Азов" і був захоплений в полон під час бойових дій у Маріуполі.
Про смерть Іщенка заявив його адвокат під час засідання Південного окружного військового суду рф, де розглядається справа щодо 22 українських полонених, пов'язаних з "Азовом".
Дата і причина смерті Іщенка наразі залишаються невідомими. Адвокат попросив суд надати довідку про смерть Іщенка, суд задовольнив його вимогу.
Олександр Іщенко був 55 років. Він народився в Маріуполі, де розпочав свою професійну діяльність як моряк. За кілька днів до російського вторгнення в Україну він повернувся з рейсу і вступив до полку "Азов". Під час бойових дій у Маріуполі Іщенко потрапив у полон.
У полоні на території окупованої частини Донецької області Олександра незаконно звинувачували за двома статтями:
- "про участь у діяльності терористичної організації",
- "спробі насильницького захоплення влади".
Варто додати, що 14 червня 2023 року міжнародні агентства повідомили, що на півдні росії, у місті Ростов-на-Дону почався судовий процес над 22-ма українськими військовополоненими, членами батальйону "Азов", які потрапили в полон у травні 2022 року.
У серпні 2022 року росія визнала батальйон "Азов" терористичною організацією. Звинувачення у тероризмі тягне за собою термін ув'язнення від 15 років до довічного.
Теракт в Оленівці: трагедія, що вразила світ
Вночі з 28 на 29 липня 2022 року окупанти підірвали барак у колонії Оленівки під Донецьком, де утримувалися полонені бійці "Азову".
Внаслідок вибуху загинули 54 захисники Маріуполя, ще 130 зазнали поранень. Бойові побратими загиблих рятували поранених і виносили тіла загиблих, проте деякі полонені були залишені помирати, що вказує на жорстокість та негуманність вчинку окупантів.
Як повідомляли, російська федерація за два роки великої війни після теракту в Оленівській колонії, де загинули щонайменше 50 українських військовополонених, так і не допустила на місце трагедії представників ООН.
Своєю чергою правоохоронці Служби безпеки України повідомили про підозру колишнім керівникам "Оленівської колонії", причетним до загибелі полонених українських воїнів.