Про це йдеться у заяві державного секретаря Ентоні Блінкена, передає Рубрика.
«23 травня, після антидемократичних дій грузинського уряду, я оголосив про комплексний перегляд двосторонньої співпраці між США та Грузією. У результаті цього перегляду Сполучені Штати призупинили надання допомоги на суму понад 95 мільйонів доларів, яка безпосередньо принесе користь уряду Грузії», – сказав він.
Блінкен додав, що антидемократичні дії та неправдиві заяви уряду Грузії несумісні з нормами членства в ЄС і НАТО.
«Хоча ми призупиняємо нашу допомогу уряду Грузії через ці дії, Сполучені Штати продовжуватимуть допомагати програмам і заходам, які приносять користь народу Грузії шляхом зміцнення демократії, верховенства права, незалежних ЗМІ та економічного розвитку», – додав урядовець.
Зазначається, що за 32 роки дружби та партнерства між США й Грузією та її громадянами народ Сполучених Штатів надав понад 6,2 мільярда доларів допомоги, сприяючи розвитку та зміцненню економіки та демократичних інституцій Грузії.
«Наша підтримка допомогла оснастити та навчити Сили оборони Грузії та берегову охорону, побудувати школи та лікарні, а також підготувати вчителів, державних службовців і медичних працівників. Ми залишимося відданими грузинському народу та його євроатлантичним прагненням», – підсумував Блінкен.
Як повідомляла Рубрика, попри заклики міжнародних партнерів, 28 травня парламент Грузії подолав вето президента на закон, офіційно названий «Про прозорість іноземного впливу». Він передбачає створення спеціального реєстру й оголошує носіями інтересів іноземного впливу неурядові та медійні організації, які отримують закордонні гранти.
Президентка Грузії, понад 120 неурядових організацій та група опозиційних депутатів подали до Конституційного суду країни три позови проти цього закону.
Що відбувається у Грузії?
У країні схвалили закон про «іноагентів», який оголошує неурядові та медійні організації, чий дохід становить понад 20% із-за кордону, організаціями, що представляють інтереси іноземної держави. Вони мають бути зареєстровані у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію. Інакше першого разу їх оштрафують на 25 тисяч ларі (близько 7850 євро).
Протягом тижнів у країні тривали багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. Партія влади Грузії переконує, що нічого спільного в них немає.
Після ухвалення закону про «іноагентів» США запровадили санкції проти керівної партії «Грузинська мрія», зазначивши про підрив демократії в Грузії.
Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський заявив, що лідери Європейського Союзу призупинили процес вступу Грузії до ЄС. А з цьогорічної декларації саміту НАТО вперше виключили будь-яку згадку про те, що країна прагне приєднатися до Альянсу.
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Україна готує до другого Саміту миру план із трьох пунктів. Також Київ хоче заручитися підтримкою… Читати більше
Уряд Норвегії виділить 1,3 млрд норвезьких крон (понад 118,2 млн дол.) на закупівлю необхідного обладнання… Читати більше
3 та 27 листопада у Київському академічному театрі «Золоті Ворота» за підтримки УКФ відбудеться прем’єра… Читати більше
Український портал державних послуг "Дія" увійшов до списку найкращих винаходів світу за версією TIME за послугу… Читати більше
У застосунку Армія+ завершилось опитування військовослужбовців Збройних сил України щодо рівня задоволеності сухпайками, зокрема добовими… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.