Що думають американці про допомогу Україні: результати останнього опитування
У Сполучених Штатах Америки за результатами останнього опитування 48% американців вважають, що США мають зобов'язання допомагати Україні, тоді як 49% вважають, що це не є обов'язком їхньої країни.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Pew Research Center.
Останнє опитування Pew Research Center виявило суттєвий розкол серед американців щодо допомоги Україні у протистоянні російській агресії. Ці розбіжності у поглядах також відображаються у політичних уподобаннях:
- більшість республіканців (62%) переконані, що США не зобов'язані надавати допомогу Україні у захисті від російського вторгнення;
- водночас, близько двох третин демократів і демократично орієнтованих незалежних виборців (63%) вважають, що США мають такий обов'язок.
Що стосується обсягу допомоги, то:
- 29% американців вважають, що США надають Україні занадто багато допомоги,
- 26% вважають, що обсяг допомоги є достатнім,
- 19% вважають, що допомоги недостатньо.
- приблизно чверть опитаних не визначилися з відповіддю.
Серед демократів:
- 36% вважають, що США надають достатній обсяг допомоги,
- 27% вважають, що її недостатньо;
- лише 13% демократів вважають, що США надають Україні забагато допомоги.
Серед республіканців ситуація виглядає інакше:
- 47% вважають, що США надають Україні забагато допомоги,
- 18% вважають її достатньою,
- 12% – недостатньою. Це свідчить про значну різницю у поглядах на допомогу Україні між представниками двох основних політичних партій.
Щодо сприйняття війни в Україні як загрози для інтересів США, 45% демократів вважають війну головною загрозою, що трохи зросло порівняно з минулим роком. Водночас лише 26% республіканців вважають війну серйозною загрозою, що є суттєвим зниженням у порівнянні з початком війни.
Опитування, в якому взяли участь 9 424 дорослих американців, проводилося з 1 по 7 липня 2024 року. Це було зроблено до того, як президент Джо Байден оголосив про свою відмову від участі у наступних виборах.
Допомога США
Нагадаємо, що 24 квітня верхня палата Конгресу США — Сенат — остаточно підтримала закон про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Це сталося після того, як рішення схвалила нижня палата — Палата представників.
Також що на полях саміту "Великої сімки" 13 червня Сполучені Штати Америки та Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки на 10 років. Свої підписи в документі поставили американський та український лідери Джо Байден та Володимир Зеленський.
Варто додати, що 29 липня Сполучені Штати виділили Україні черговий пакет військової допомоги на 200 мільйонів доларів. Зокрема, підтримка підсилить українську протиповітряну оборону.
Раніше цього місяця США вже виділяли Україні пакет безпекової допомоги на 225 мільйонів доларів. Зокрема, Вашингтон пообіцяв одну батарею Patriot, снаряди для зенітно-ракетних систем NASAMS, боєприпаси для систем HIMARS та артилерійські снаряди.
Окрім того, Управління генерального інспектора Пентагону запустило сайт, на якому американці зможуть дізнатися як здійснюється контроль над зброєю та обладнанням, які США надають Україні у рамках військової допомоги.