Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Американські аналітики раніше зазначали, що російським військам важко проводити одночасні масштабні наступальні операції, і вони схильні діяти "імпульсами" на різних ділянках фронту.
Інтенсивність одного сектора зменшується, коли інший сектор збільшується. Протягом усього літа окупанти періодично здійснювали механізовані штурми на Лиманському, Часів'ярському та Авдіївському напрямках у Донецькій області. Нещодавно активізували атаки на захід та південний захід від Донецька.
Зміна пріоритетів
Військові фахівці звертають увагу на те, що російське військове командування перекинуло частини 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу з Авдіївки на південний захід від Донецька, що свідчить про зміну пріоритетів після невдач у районі Авдіївки.
За даними ISW, російські війська, ймовірно, спрямують додаткові механізовані сили у цей район, щоб використати слабкі місця української оборони та досягти обмеженого територіального просування протягом літа 2024 року.
Аналітики нагадують, що раніше російські війська планували захопити решту територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей влітку 2024 року.
Проте, ці плани, ймовірно, переглянули після надходження військової допомоги США Україні у квітні 2024 року. Російське командування може представити обмежені тактичні наступи на заході Донецької області, включаючи перерізання траси Вугледар-Костянтинівка, як велику перемогу.
"За оцінками ISW, російські війська, ймовірно, намагаються захопити Костянтинівку і перерізати трасу Т-0524 Вугледар-Костянтинівка, змусивши українських військових відступити з цього району", підкреслили фахівці.
Втрати бронетехніки
В ISW також вважають, що готовність російського командування продовжувати обмежені тактичні досягнення в обмін на значні втрати бронетехніки може стати серйозним тягарем для армії рф у довгостроковій перспективі.
Наразі для проведення періодичних штурмів техніки достатньо, однак виникає питання, чи мають окупанти достатні резерви бронетехніки для проведення одночасних широкомасштабних наступальних операцій на кількох ділянках фронту та компенсації збільшених втрат техніки.
Видання The Economist підрахувало, що у перші два роки повномасштабного вторгнення в Україну рф втратила близько 3 000 танків та 5 000 інших броньованих машин. На думку редакції, в наступному році російські війська ймовірно перейдуть в оборону, оскільки їхні запаси радянської зброї та обладнання виснажуються.
Ключові висновки ISW за 30 липня:
Раніше в ISW вже зазначали, що у російській армії, імовірно, на цей час не вистачає живої сили та техніки для швидкого просування, зокрема на Торецькому та Донецькому напрямках, тому окупанти послідовно тиснуть на всій лінії фронту, щоб не дати українським Силам оборони перехопити ініціативу на полі бою.
Нагадаємо, що російські сухопутні війська у липні 2024 року продовжували наступ у центральній частині Донецької області.
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.