fbpx
Сьогодні
09:11 31 Лип 2024

Російська армія навряд чи проведе літню наступальну операцію через обмеження, - ISW

English version here

Фото: Sputnik

Російські війська продовжують здійснювати періодичні та імпульсивні механізовані атаки, що, ймовірно, відображає їхню поточну наступальну спроможність. Проте, через матеріальні та людські обмеження, російська федерація навряд чи зможе провести нову літню наступальну операцію.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

Американські аналітики раніше зазначали, що російським військам важко проводити одночасні масштабні наступальні операції, і вони схильні діяти "імпульсами" на різних ділянках фронту.

Інтенсивність одного сектора зменшується, коли інший сектор збільшується. Протягом усього літа окупанти періодично здійснювали механізовані штурми на Лиманському, Часів'ярському та Авдіївському напрямках у Донецькій області. Нещодавно активізували атаки на захід та південний захід від Донецька.

Зміна пріоритетів

Військові фахівці звертають увагу на те, що російське військове командування перекинуло частини 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу з Авдіївки на південний захід від Донецька, що свідчить про зміну пріоритетів після невдач у районі Авдіївки.

За даними ISW, російські війська, ймовірно, спрямують додаткові механізовані сили у цей район, щоб використати слабкі місця української оборони та досягти обмеженого територіального просування протягом літа 2024 року.

Аналітики нагадують, що раніше російські війська планували захопити решту територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей влітку 2024 року.

Проте, ці плани, ймовірно, переглянули після надходження військової допомоги США Україні у квітні 2024 року. Російське командування може представити обмежені тактичні наступи на заході Донецької області, включаючи перерізання траси Вугледар-Костянтинівка, як велику перемогу.

"За оцінками ISW, російські війська, ймовірно, намагаються захопити Костянтинівку і перерізати трасу Т-0524 Вугледар-Костянтинівка, змусивши українських військових відступити з цього району", підкреслили фахівці.

Втрати бронетехніки

В ISW також вважають, що готовність російського командування продовжувати обмежені тактичні досягнення в обмін на значні втрати бронетехніки може стати серйозним тягарем для армії рф у довгостроковій перспективі.

Наразі для проведення періодичних штурмів техніки достатньо, однак виникає питання, чи мають окупанти достатні резерви бронетехніки для проведення одночасних широкомасштабних наступальних операцій на кількох ділянках фронту та компенсації збільшених втрат техніки.

Видання The Economist підрахувало, що у перші два роки повномасштабного вторгнення в Україну рф втратила близько 3 000 танків та 5 000 інших броньованих машин. На думку редакції, в наступному році російські війська ймовірно перейдуть в оборону, оскільки їхні запаси радянської зброї та обладнання виснажуються.

Ключові висновки ISW за 30 липня:

  • Північна Корея, можливо, збільшує обсяги й різноманітність озброєнь, які вона надає росії.
  • Кремль, ймовірно, намагається загнати учасників російського інформаційного простору в соціальні мережі, на які він може впливати більш безпосередньо, щоб контролювати їхню риторику, що викликає певну реакцію з боку російських ультранаціоналістичних військових блогерів і так званих опозиційних журналістів.
  • У ніч з 29 на 30 липня українські війська завдали удару по російській нафтобазі у Возах Курської області.
  • Російський уряд продовжує підтримувати освітні програми з "інформаційної та гібридної війни", спрямовані на підготовку росіян до проведення та протидії інформаційним операціям, використання методології досліджень з відкритих джерел, а також ефективного аналізу та протидії гібридним загрозам для Кремля.
  • Російські чиновники й представники російської православної церкви виступають за те, щоб Кремль кодифікував державну ідеологію, яка ґрунтується на ідеї про те, що суверенна українська держава не повинна існувати, у російському федеральному законодавстві.
  • Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Часового Яру та на південний захід від Донецька.
  • Влада Санкт-Петербурга приєдналася до інших російських регіональних органів влади у збільшенні фінансових стимулів для призовників підписувати контракти на військову службу.

Раніше в ISW вже зазначали, що у російській армії, імовірно, на цей час не вистачає живої сили та техніки для швидкого просування, зокрема на Торецькому та Донецькому напрямках, тому окупанти послідовно тиснуть на всій лінії фронту, щоб не дати українським Силам оборони перехопити ініціативу на полі бою.

Нагадаємо, що російські сухопутні війська у липні 2024 року продовжували наступ у центральній частині Донецької області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: