fbpx
Сьогодні
15:57 31 Лип 2024

Український стартап VyshyvAI запускає платформу для створення персоналізованих вишиванок за допомогою ШІ

English version here

Фото: Олександр Масловський

Засновники стартапу VyshyvAI готуються до виходу свого продукту, який дозволить створювати персоналізовані вишиванки з глибоким сенсом.

Про це пише Рубрика, посилаючись на CEO та співзасновника проєкту Олександра Масловського, якого цитує Vector.

У чому проблема?

"Код нації" – так називають українську вишиванку. І це не просто красиві слова. У залежності від історичного регіону України деталі і тематика орнаменту вишиванок відрізняються.

А на початку ХХ століття, коли українська нація почала боротьбу за свої політичні права, вишиванка стала використовуватися як патріотичний та культовий одяг, символ української ідентичності.

"Ми хочемо, щоб люди могли висловлювати свою індивідуальність через одяг, зберігаючи при цьому нашу культуру. Уявіть собі, як це — носити вишиванку, яка розповідає вашу особисту історію та була створена спеціально для вас", зауважує стартапер.

Яке рішення?

Фаундери стартапу VyshyvAI познайомилися на хакатоні в Київській школі економіки (KSE). Ідея створення стартапу виникла у грудні 2023 року, під час перегляду документального фільму про стародавні вишиванки та їхнє значення.

стартап індивідуальні вишиванки

Фото: Vector

Олександр, один із фаундерів, зрозумів, що ця багата культурна спадщина може зникнути без належної підтримки, і вирішив використати сучасні технології для її збереження та популяризації.

"Ця багатюща культурна спадщина може зникнути без належної підтримки. Ми вирішили використати сучасні технології, зокрема ШІ, щоб зберегти та популяризувати українську вишивку та надати їй певного сучасного переосмислення. Відтепер кожен може створити вишиванку, яка не лише має гарний вигляд, але й глибокий особистий сенс", наголошує Масловський.

стартап індивідуальні вишиванки

Фото: Vector

Як це працює?

VyshyvAI — це вебсайт з ШІ-платформою для створення персоналізованих вишиванок. Користувачі можуть закодувати у вишивку будь-які сенси, написавши їх текстом.

На кшталт, можна написати улюблені цитати, і ШІ перетворить їх на унікальні візерунки, які потім будуть вишиті на одязі. Алгоритм аналізує введені дані та створює дизайн, що поєднує традиційні українські мотиви з сучасними тенденціями.

стартап індивідуальні вишиванки

Фото: Vector

"Ми тестували прототип на друзях та родині, отримували зворотний зв'язок і вдосконалювали систему. Наразі вже провели тестовий запуск таргетованої реклами в Google для перевірки, отримали понад 3000 зацікавлень за менше ніж дві доби. Наші відвідувачі згенерували понад 1500 візерунків", розповів стартапер.

Нині розробники працюють над покращенням результатів та готуються до виходу на ринок.

"Наша мета — зробити так, щоб кожна вишиванка була унікальною як відбиток пальця. Наразі, до повноцінного запуску, ми маємо 16 клієнтів у листі очікування, а також двох зацікавлених у співпраці корпоративних клієнтів. У нашій скарбничці майже пів сотні встановлених мок-сейлів, які точно збираємось завершити", — розповідає Масловський.

стартап індивідуальні вишиванки

Фото: Vector

Як зауважив стартапер, продукт орієнтований на:

  • жителів міст України віком 25-45 років,
  • українську діаспору,
  • шанувальників культури та етнічного одягу в усьому світі.

За даними стартапу, близько 80% зацікавлених — жінки.

Прямий продаж персоналізованих вишиванок планують здійснювати через онлайн-платформу. Також у планах є продаж візерунків для різних запитів та налаштування моделі генерації для спеціальних промтів з подальшим продажем, на кшталт, корпоративних вишиванок для компаній.

Фаундери вклали близько $3 000 особистих коштів для розробки перших прототипів. Окрім того, отримали гранти:

  • на програмі IdeasLab від акселератора CfE — на 30 000 та 60 000 гривень,
  • на сайд-івенті CfE та Kooperativ — $1 000.

"Наразі нам необхідно $220 000 для запуску продукту. Ці кошти підуть на покращення технології, маркетинг, операційні витрати та партнерства. У майбутньому ми плануємо додаткові залучення інвестицій для масштабування", — розповідає Масловський.

Плани на майбутнє

У найближчі пів року команда планує повноцінно запустити продукт. Далі — створити власні виробничі потужності та підтримувати більше майстрів у містечках та селах.

Також у планах розширення можливостей кастомізації та створення візерунків для різних етнічних регіонів України. Мета — створення бренду, що не лише продає одяг, але й формує культурну ідентичність, зміцнює зв'язок з українською спадщиною і представляє українську культуру на світовій арені.

Зауважимо, що у світі існує безліч ідей нових винаходів, продуктів і рішень. Проте лише тисячі з них – реалізуються, лише сотні – стають успішними і лише десятки – такими, про які говорить весь світ. "Рубрика" пропонує кілька кроків, необхідних для перетворення ідей з розв'язання проблем на успішні інновації. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "10 кроків для перетворення ідей на успішні інновації".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: