fbpx
Сьогодні
12:22 31 Лип 2024

Мінстратегпром: Україна завдяки міжнародній співпраці готова виробляти понад 3 мільйони дронів щороку

English version here

Фото: SPEKA.media

Україна за рік може виробляти понад три мільйони дронів. Для цього держава має достатні виробничі спроможності та співпрацює з міжнародними партнерами.

Про це під час хакатону від Brave1 Precision розповіла заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр, передає Суспільне.

"У нас достатньо великі виробничі спроможності, ми можемо виробити на сьогодні понад 3 мільйони дронів різних типів. Для цього нам потрібно фінансування", зазначила Гвоздяр.

За її словами, держава може покрити лише частину цих потреб, а решту закривають закордонні партнери. Зокрема, Канада погодилася закупити частину дронів українського виробництва для українського війська. Перемовини ведуться й з іншими країнами, зокрема Сполученим Королівством.

"Ми достатньо розвинули за рахунок як державних, так і приватних потужностей, виробництво різного виду дронів. Понад мільйон дронів — це значить, що під них потрібно понад мільйон боєприпасів", додала Гвоздяр.

Нині Мінстратег опрацьовує лінійку дронів з боєприпасами, яка необхідна українському війську. Далі обговорюватиметься питання їх уніфікації. Гвоздяр підкреслила, що під різні потреби потрібні різні дрони.

Нагадаємо, що з 26 по 29 липня тривав хакатон Precision від Brave1. Мета заходу — створити новітні технології, що допоможуть Силам безпеки і оборони виконувати бойові операції з підвищеною точністю, ефективністю та мінімальними втратами.

На заході були представлені понад 400 інноваторів, а також більш як 500 представників таких установ:

  • Державних відомств.
  • Сил безпеки і оборони.
  • Компаній-виробників.
  • Бізнесу.
  • Інвестиційних фондів та інші учасники екосистеми оборонних інновацій.
У четвертий день хакатону учасники з прототипами високого ступеня готовності змогли протестувати рішення на полігоні.

Як зазначила Наталія Кушнерська, керівниця кластера Brave1, коли ворог переважає нас у силах і засобах, важливо використовувати доступну зброю для вищої точності ураження.

Серед основних напрямів хакатону були, зокрема:

  • удосконалені системи наведення,
  • об'єднання датчиків та аналіз даних у реальному часі,
  • розумні боєприпаси.

У четвертий день хакатону учасники з прототипами високого ступеня готовності змогли протестувати рішення на полігоні.

Разом із командами, які найкраще зарекомендували себе на хакатоні, працюватимемо над пришвидшенням розвитку розробок, щоб військові якнайшвидше отримали готові рішення та почали використовувати їх проти ворога.

48 команд запітчили свої проєкти перед журі. Фіналістами стали 12 команд-учасниць, що отримали фінансову винагороду, спрямовану на подальше покращення продуктів команд.

Що відомо про вітчизняне виробництво БпЛА

19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.

Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.

Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.

Окрім того, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: