fbpx
Сьогодні
18:05 31 Лип 2024

"Понад 30 тисяч дзвінків": в Українському ветеранському фонді працює гаряча лінія кризової підтримки

Фото: depositphotos

Основна задача Українського ветеранського фонду (УВФ) — допомагати ветеранам, ветеранкам та членам їхніх сімей. Для цього існує багато проєктів. Серед них навчальні онлайн-курси, стипендії, програми підтримки ветеранського бізнесу та працевлаштування тощо. 

Як повідомляє Східний Варіант, один із проєктів фонду — Гаряча лінія кризової підтримки, на якій ветерани та ветеранки можуть отримати психологічну та юридичну допомогу. Вона запрацювала в червні 2022 року завдяки програмі Українського Фонду Швидкого Реагування, яку втілює IREX  за підтримки Державного департаменту США. За увесь час роботи надійно понад 30 тисяч дзвінків на гарячу лінію.

«Ветерани та ветеранки телефонують на Гарячу лінію тоді, коли відчувають емоційну кризу.Вони можуть телефонувати цілодобово й отримати підтримку, стабілізацію, пояснення, що з ними відбувається, рекомендації. Для цього на лінії працює 14 фахівців», — розповідає головний психолог Гарячої лінії кризової підтримки Олександр Чаморсов.

Пан Олександр теж є ветераном. Він ділиться, що після повернення із зони бойових дій йому було дуже важко адаптуватися. Здавалося, що світ навколо змінився і став ворожим. Насправді ж змінився Олександр.

«Мене часто накривало емоційними хвилями. Це могло бути вночі, коли я не міг ні з ким поділитися. Бо, по-перше, не хотів нікого турбувати, а по-друге, не знав, до кого можна із цим піти. Якби тоді вже існувала ця лінія, то я, мабуть, прочитав про неї та зателефонував би. Бо це анонімно, це в будь-який час доби», — каже психолог.

Олександр прийшов працювати на лінію консультантом, а згодом став головним психологом. Зараз на лінії працює 14 психологів та психологинь. Усі вони проходили навчання з кризової допомоги та підтримки. Періодично вони проходять додаткове навчання, щоб покращувати навички.

«Родзинкою» Гарячої лінії, розповідає пан Олександр, є групи підтримки, які дають можливість побути серед людей зі схожим досвідом, в атмосфері розуміння та прийняття. Вони працюють за трьома напрямками: група підтримки ветеранів та членів їхніх родин, група підтримки й «лагідного» супроводу у втраті, група підтримки для українців та українок, які втратили найближчих унаслідок російсько-української війни, за 8-кроковою програмою, розробленою Центром психологічної підтримки для людей, які втратили близьких. Групи підтримки відбуваються у м. Київ, а також онлайн у Zoom для українців з інших міст.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: