Вибори президента Венесуели: опозиція заявила, що має докази фальсифікацій, тисячі людей вийшли протестувати
У Венесуелі в неділю, 28 липня, відбулися вибори президента, але їхні результати називають спірними. Опозиція заявила, що має достатньо доказів шахрайства. Тисячі демонстрантів вийшли на вулиці Венесуели.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Bloomberg.
Марія Коріна Мачадо, яка очолює кампанію проти президента Ніколаса Мадуро, у понеділок увечері повідомила прихильникам у передвиборчому штабі своєї партії, що опозиція має достатньо протоколів голосування, щоб довести, що вони виграли вибори.
Вчора вони мали доступ приблизно до 40% із них, тепер вони кажуть, що в них понад 70%. Цифри показують категоричний і незворотний тріумф: 6,2 млн голосів за опозиціонера Едмунда Гонсалеса порівняно з 2,8 млн за Мадуро.
Posters of President Nicolás Maduro are being torn down across Venezuela. pic.twitter.com/SB4KM1sCHB
— Moshe Schwartz (@YWNReporter) July 29, 2024
Невдовзі після того, як Національна виборча рада, яка є лояльною до правлячої партії Мадуро, оголосила, що він виграв третій шестирічний термін, розлючені протестувальники почали маршувати вулицями Каракаса та інших міст Венесуели, щоб висловити протест проти того, що вони називають шахрайською перемогою Мадуро.
У столиці протести були здебільшого мирними, але коли десятки співробітників поліції в спорядженні заблокували ходу, почалася бійка. Поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати протестувальників. Деякі з них кидали в поліцейських каміння та інші предмети.
Мадуро заявив, що у Венесуелі "знову намагаються здійснити державний переворот фашистського та контрреволюційного характеру".
"Ми вже знаємо цей фільм, і цього разу не буде жодної слабкості", — сказав він, додавши, що "закон Венесуели буде поважатися".
El dictador @NicolasMaduro desató de nuevo una oleada de violencia y el pueblo venezolano herido, se siente robado. Se vienen días duros para ellos. Podemos apoyar denunciando, haciendo eco de lo que los venezolanos nos hacen llegar. Fuerza Venezuela pic.twitter.com/qpIukCscxx
— Enrique Gómez (@Enrique_GomezM) July 30, 2024
Від опозиції, яка пообіцяла захищати свої голоси, коментарів не було. Лідери опозиції планували провести пресконференцію пізніше цього дня.
Деякі протестувальники намагалися заблокувати автомагістралі, в тому числі ту, яка з'єднує столицю з портовим містом, де знаходиться головний міжнародний аеропорт країни.
Протестувальники навіть знесли пам'ятник Уго Чавесу — президенту країни у 1999-2013 роках, який за час свого керування країною, по суті, встановив військову диктатуру.
Estos son los símbolos de cuando caen las dictaduras. Ayer Venezuela ganó y hoy se comenzó a cobrar. Hasta el final!! pic.twitter.com/Wc080rH538
— Leopoldo López (@leopoldolopez) July 30, 2024
Офіційні особи відклали публікацію детальних підрахунків голосів на недільних виборах після того, як оголосили Мадуро переможцем, який набрав 51% голосів, у порівнянні з 44% дипломата у відставці Едмундо Гонсалеса.
А Гонгалес, який стояв поряд з Мачадо в столиці країни, сказав, що хоч він і розуміє обурення людей, але потрібен спокій. За його словами, волю народу, виражену у недільному голосуванні, буде дотримано.
Нагадаємо, як повідомлялось, у Венесуелі в неділю, 28 липня, проходять президентські вибори, які вже названо найбільшим викликом для правлячої соціалістичної партії PSUV з моменту її приходу до влади 25 років тому та можуть покласти край її правлінню.
Виборча комісія Венесуели у понеділок, 29 липня, оголосила переможця дострокових президентських виборів. Ним став виконувач обов'язків президента, віцепрезидент за каденції Уґо Чавеса Ніколас Мадуро
Держсекретар США Ентоні Блінкен уже відреагував на спірні вибори президента у Венесуелі. За його словами, у Сполучених Штатів є побоювання, що оголошений результат не відображає волю або голоси венесуельського народу.
Довідка про Ніколаса Мадуро
Конкуренцію 74-річному Едмундо Гонсалесу на цих виборах склав не визнаний парламентом Венесуели й багатьма державами світу, серед яких і Україна, 61-річний диктатор-соціаліст Ніколас Мадуро, симпатик путіна та послідовник і учень покійного Уго Чавеса.
Чавес правив Венесуелою з 1999 року. Мадуро керує з 2013-го, від смерті Чавеса, й нині балотується на третій термін.
На виборах венесуельці обирали не лише між демократією та тиранією, а між добробутом та злиднями. Венесуела, що має найбільші у світі запаси нафти, наразі є однією з найбідніших країн з украй високим рівнем інфляції та злочинності.
Уряд Мадуро призвів до економічного колапсу, міграції близько третини населення і різкого погіршення дипломатичних відносин, що увінчалося санкціями, запровадженими Сполученими Штатами, Європейським Союзом та іншими країнами, які паралізували нафтову промисловість, яка й без того перебувала у скрутному становищі.
Мадуро заявив, що у разі повернення до влади він гарантує мир та економічне зростання, що зробить Венесуелу менш залежною від доходів від нафти.
Нагадаємо, у січні 2019 року Національна асамблея оголосила Хуан Гуайдо виконувачем обов'язки президента Венесуели, оскільки Мадуро визнано узурпатором, а відтак у Венесуелі більше немає законної легітимної влади.
США, Канада, більшість країн Латинської Америки, а також ряд інших держав офіційно визнали Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. На підтримку Мадуро виступили росія, Туреччина, Китай, а також Куба і Болівія.
Але згодом Мадуро, який керує колись заможною країною з 2013 року, за підтримки армії повернув собі усі владні повноваження.