Про це повідомляє МКІП, передає Рубрика.
"Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило стандарт початкової музичної освіти, яка здобувається одночасно з початковою та базовою середньою освітою (1-9 роки навчання), за яким будуть працювати музичні ліцеї", – ідеться у повідомленні.
Стандарт розроблений робочою групою, створеною наказом Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти і орієнтований не тільки на сучасні тенденції в освіті загалом, а й в музичній освіті зокрема.
Стандарт проходив процедуру громадського обговорення. Переважну більшість зауважень та пропозицій врахували.
У МКІП зазначили, що оскільки стандарт охоплює роки навчання юних музикантів від самого початку їх входження в майбутню професію, ключовим у стандарті стало орієнтування змісту на глибше вивчення української музичної спадщини та зміну підходів до формування музично-теоретичних та музично-історичних компетентностей із збереженням традицій формування виконавських компетентностей.
Стандарт містить обов'язкові результати навчання, які мають досягнути учні музичних ліцеїв та перелік обов'язкових освітніх компонентів, з яких випускники таких ліцеїв мають скласти атестацію для завершення опанування відповідної освітньої програми, а також стане основою для розроблення Типової освітньої програми, яка охоплює перший та другий рівні Національної рамки кваліфікацій.
Правовою базою для розроблення стандарту є частина шоста статті 21 Закону України "Про освіту", пункт 16 частини першої статті 1 та частини п'ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", пункти 12, 22 Положення про мистецький ліцей, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 грудня 2020 року № 1313 та підпункт 123 пункту 4 Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою КМУ від 16 жовтня 2019 року № 885.
Ознайомитись з наказом МКІП від 29 липня 2024 року № 524 "Про затвердження Стандарту початкової музичної освіти, що здобувається одночасно з початковою та базовою середньою освітою" можна за посиланням.
Довідка
В Україні система мистецької освіти складається з:
Вони готують професійних музикантів, художників, артистів театру, балету, кіно, режисерів, менеджерів культури.
"Сьогодні ми маємо досить розгалужену систему мистецької освіти. Вона особлива тим, що ті, хто прагнуть стати справжніми митцями, присвятити цьому життя, йдуть в мистецтво з раннього віку", – зауважив Карандєєв.
Він також розповів, що через російську агресію перед мистецькою освітою постали нові виклики.
Так, протягом останніх двох років в Україні повністю зруйновані:
Також пошкоджені та частково зруйновані заклади вищої освіти, що належать до сфери управління МКІП, а саме:
Значних руйнувань 25 березня зазнала Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Крім того, роботу втратили понад 3,5 тисячі викладачів мистецтва, а 44,5 тисячі дітей та молоді не змогли продовжити навчатися мистецтву.
113 мистецьких шкіл та шість мистецьких коледжів знаходяться в тимчасовій окупації.
Нагадаємо, Благодійний фонд BGV спільно із німецькими донорами #WeAreAllUkrainians та фондом help alliance від Lufthansa Group повністю закінчив проєкт реновації дитячої школи мистецтв ім. Л. Ревуцького у місті Буча.
Також повідомлялось, що 30 червня Бучанська міська рада спільно з представниками українського Благодійного фонду BGV офіційно представили оновлений фасад приміщення Бучанської дитячої школи мистецтв.
Окрім того, як завдяки меценатам з Німеччини та України переродилася Бучанська школа мистецтв читайте в матеріалі Рубрики "Музика, яка об'єднала."
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.