В Україні затвердили стандарт початкової музичної освіти: що відомо

Міністерство культури та інформаційної політики затвердило стандарт початкової музичної освіти, за яким будуть працювати музичні ліцеї в Україні.

Про це повідомляє МКІП, передає Рубрика.

"Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило стандарт початкової музичної освіти, яка здобувається одночасно з початковою та базовою середньою освітою (1-9 роки навчання), за яким будуть працювати музичні ліцеї", – ідеться у повідомленні.

Стандарт розроблений робочою групою, створеною наказом Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти і орієнтований не тільки на сучасні тенденції в освіті загалом, а й в музичній освіті зокрема.

Стандарт проходив процедуру громадського обговорення. Переважну більшість зауважень та пропозицій врахували.

У МКІП зазначили, що оскільки стандарт охоплює роки навчання юних музикантів від самого початку їх входження в майбутню професію, ключовим у стандарті стало орієнтування змісту на глибше вивчення української музичної спадщини та зміну підходів до формування музично-теоретичних та музично-історичних компетентностей із збереженням традицій формування виконавських компетентностей.

Стандарт містить обов'язкові результати навчання, які мають досягнути учні музичних ліцеїв та перелік обов'язкових освітніх компонентів, з яких випускники таких ліцеїв мають скласти атестацію для завершення опанування відповідної освітньої програми, а також стане основою для розроблення Типової освітньої програми, яка охоплює перший та другий рівні Національної рамки кваліфікацій.

Правовою базою для розроблення стандарту є частина шоста статті 21 Закону України "Про освіту", пункт 16 частини першої статті 1 та частини п'ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", пункти 12, 22 Положення про мистецький ліцей, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 грудня 2020 року № 1313 та підпункт 123 пункту 4 Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою КМУ від 16 жовтня 2019 року № 885.

Ознайомитись з наказом МКІП від 29 липня 2024 року № 524 "Про затвердження Стандарту початкової музичної освіти, що здобувається одночасно з початковою та базовою середньою освітою" можна за посиланням.

Довідка

В Україні система мистецької освіти складається з:

  • понад 1250 муніципальних мистецьких шкіл,
  • 6 державних мистецьких ліцеїв,
  • 45 муніципальних та 14 державних мистецьких коледжів, академій та університетів.

Вони готують професійних музикантів, художників, артистів театру, балету, кіно, режисерів, менеджерів культури.

"Сьогодні ми маємо досить розгалужену систему мистецької освіти. Вона особлива тим, що ті, хто прагнуть стати справжніми митцями, присвятити цьому життя, йдуть в мистецтво з раннього віку",зауважив Карандєєв.

Він також розповів, що через російську агресію перед мистецькою освітою постали нові виклики.

Так, протягом останніх двох років в Україні повністю зруйновані:

  • 48 мистецьких шкіл,
  • 2 мистецькі коледжі (в Бахмуті й Маріуполі),
  • 72 мистецькі школи,
  • один державний музичний ліцей пошкоджені.

Також пошкоджені та частково зруйновані заклади вищої освіти, що належать до сфери управління МКІП, а саме:

  • Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського,
  • Харківська державна академія культури,
  • Харківська державна академія дизайну і мистецтв.

Значних руйнувань 25 березня зазнала Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Крім того, роботу втратили понад 3,5 тисячі викладачів мистецтва, а 44,5 тисячі дітей та молоді не змогли продовжити навчатися мистецтву.

113 мистецьких шкіл та шість мистецьких коледжів знаходяться в тимчасовій окупації. 

Нагадаємо, Благодійний фонд BGV спільно із німецькими донорами #WeAreAllUkrainians та фондом help alliance від Lufthansa Group повністю закінчив проєкт реновації дитячої школи мистецтв ім. Л. Ревуцького у місті Буча.

Також повідомлялось, що 30 червня Бучанська міська рада спільно з представниками українського Благодійного фонду BGV офіційно представили оновлений фасад приміщення Бучанської дитячої школи мистецтв.

Окрім того, як завдяки меценатам з Німеччини та України переродилася Бучанська школа мистецтв читайте в матеріалі Рубрики "Музика, яка об'єднала."

Свіжі дописи

  • Новини

На Закарпатті запрацюють нові пункти пропуску для вантажного та пасажирського транспорту

В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Повінь в Іспанії: кількість жертв зросла до 95, десятки зниклих безвісти

Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

путін не переможе Україну навіть за підтримки Північної Кореї, – глава Пентагону

Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

В Ужгороді Зеленський відвідав поранених воїнів і відзначив їх державними нагородами

В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Росіяни атакували Одещину: випустили близько десяти ракет різних видів

Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Україна запросила Австрію долучитися до Коаліції розмінування

Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.