У Чернівецькому театрі для ветеранів створять простір: як працює це рішення
Унікальний ветеранський хаб запрацює в Чернівцях, в історичній ложі цісаря Франца Йосипа І. Тут захисники, що повернулися з фронту, зможуть проходити терапію мистецтвом.
Про це повідомив голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко виданню Gazeta.ua, передає Рубрика.
У чому проблема?
Ветерани, які повертаються до мирного життя, вкрай важко адаптуються до нових реалій та потребують підтримки у вирішенні багатьох питань.
Яке рішення?
Тому, в Чернівцях, в історичній ложі цісаря Франца Йосипа І, запрацює унікальний ветеранський хаб, де воїни, що повернулися з фронту, зможуть проходити терапію мистецтвом.
Як це працює?
"Олексій Надкерничний, актор нашого театру і ветеран із бойовим досвідом, став одним із ініціаторів створення хабу. Він повернувся з фронту і тепер працює помічником директора театру. Ветерани звернулися до нього з ідеєю спробувати себе на сцені. Це може бути екскурсія театром, нові вистави або поетичні читання", — розповідає Олексій Бойко.
Хаб планують відкрити восени, вирішивши питання безбар'єрності та доступності.
"Це місце стане простором для комунікації між ветеранами та мистецтвом. Воїни зможуть відвідувати репетиції, прем'єри, зустрічатися з акторами і митцями", — додає голова ради.
Директор Чернівецького театру Іван Буняк зазначив:
"Цісарська ложа, побудована 1905 року з окремим входом, стане місцем зустрічей і заходів для ветеранів. Ідея належить Олексієві Надкерничному. Репертуар буде різним: від поетичних вечорів до великих театральних проєктів".
Організатори підкреслюють, що ветеранський хаб створюється не для ізоляції, а для адаптації воїнів. Простір буде доступним і комфортним для всіх ветеранів, допомагаючи їм інтегруватися у мирне життя.
Під час нового театрального сезону планується представити виставу за творами поета та воїна Сергія Скальда, який загинув на "Азовсталі" у Маріуполі в 2022 році. Його поезію виконуватимуть учасники хабу, серед яких ветерани, що ніколи раніше не були акторами.
Нагадаємо, Національний університет "Києво-Могилянська Академія" планує відкриття Ресурсного центру для ветеранів та ветеранок та ініціювала панельну дискусію, присвячену темі "Освіта для ветеранів: що потрібно для успішного повернення до цивільного професійного життя".
Як повідомлялось, в Україні випустили серіал під назвою "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" про те, як взаємодіяти з людьми, які мають бойовий досвід.
Наразі, Олена Зеленська презентувала четверту серію освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія", де ідеться про коректну взаємодію з ветеранами та ветеранками, які мають помітну інвалідність.