Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Нагадаємо, що Данія та Нідерланди мають передати Україні F-16 найближчим часом, також очікуються постачання винищувачів від Бельгії та Норвегії. Проте, до цього часу залишалося невирішеним питання озброєння для цих літаків.
Як раніше повідомляла Рубрика, Київ сподівається, що отримає до 20 західних винищувачів F-16 до кінця 2024 року. Водночас у НАТО є переживання щодо складнощів у логістиці для підтримки цих літаків та браку потрібних злітних смуг в Україні.
Неназваний високопосадовець США розповів WSJ, що, незважаючи на обмежені запаси Пентагону, Вашингтон вирішив передати Україні:
Кількість озброєння, яку запланували поставити, буде достатньою для задоволення найнагальніших потреб України.
"Ми впевнені, що зможемо поставити все це принаймні у тих критичних обсягах, які їм необхідні", – уточнив співрозмовник журналістів.
Україна отримає від США такі види озброєння:
Також було уточнено, що європейські країни можуть виділити кошти для того, щоб купити у США додаткове озброєння для "українських" F-16.
Варто зазначити, що США обмежать Україну у застосуванні ракет для F-16, аналогічно з іншим переданим озброєнням. Це означає, що українські захисники зможуть використовувати їх для ударів по території РФ лише у відповідь на атаки з іншого боку кордону.
Нагадаємо, Україна також добивається винищувачів F-16 безпосередньо від США, але найбільший партнер та оператор цих літаків відповідних заяв ще не робив.
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що Україні потрібно щонайменше 128 бойових літаків F-16, щоб створити агресору російській федерації ефективну конкуренцію в небі.
Допомога США
Варто додати, що 29 липня Сполучені Штати виділили Україні черговий пакет військової допомоги на 200 мільйонів доларів. Зокрема, підтримка підсилить українську протиповітряну оборону.
Раніше цього місяця США вже виділяли Україні пакет безпекової допомоги на 225 мільйонів доларів. Зокрема, Вашингтон пообіцяв одну батарею Patriot, снаряди для зенітно-ракетних систем NASAMS, боєприпаси для систем HIMARS та артилерійські снаряди.
Окрім того, Управління генерального інспектора Пентагону запустило сайт, на якому американці зможуть дізнатися як здійснюється контроль над зброєю та обладнанням, які США надають Україні у рамках військової допомоги.
15 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон №4197-ІХ, згідно з яким сімнадцятирічні юнаки щорічно з 1… Читати більше
У Голосіївському районі столиці розпочалася підготовка до створення барвистих лук із дикорослих трав та квітів.… Читати більше
Начальник Управління державної охорони України (УДО) Олексій Морозов запевнив, що на цей час немає інформації… Читати більше
У штаб-квартирі НАТО в Європі (SHAPE, м. Монс, Бельгія) відбулася презентація документального фільму “Операція Курськ”,… Читати більше
Подорожуючи залізницею, завдяки оновленій програмі лояльності "Залізні друзі", пасажири тепер отримуватимуть спеціальні досягнення та додаткові… Читати більше
Чехія передала українським прикордонникам 155-мм самохідну артилерійську установку (САУ) DITA, яка значно посилить вогневі можливості… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.