Рішення для перемоги: українські інженери винайшли пристрій для знешкодження ворожих мін
Україна залишається найзамінованішою країною у світі. Українські інженери розробили пристрій "Артеміда"для боротьби з російським комплексом протипіхотних мін "Охота".
Про це повідомляє Forbes, передає Рубрика.
У чому проблема?
За даними міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, станом на початок квітня вибухонебезпечними предметами забруднено близько 25% території України. Найщільніше замінованими залишаються визволені від загарбників регіони.
Яке рішення?
Для боротьби з російським комплексом протипіхотних мін "Охота" українські інженери розробили пристрій "Артеміда".
Як це працює?
Комплекс "Охота" складається з п'яти стандартних протипіхотних мін і спеціального сейсмічного датчика, який виявляє коливання ґрунту, спричинені людськими кроками, на відстані до 90 метрів.
Коли ціль опиняється в зоні досяжності, найближча до неї міна автоматично активується.
Для нейтралізації цієї небезпеки інженери створили пристрій "Артеміда".
Це металевий циліндр із шипом, який скидають з безпілотника. Після цього "Артеміда" випускає серію імпульсів, що імітують кроки людини, змушуючи міни комплексу "Охота" завчасно активуватися.
Журналісти порівняли "Артеміду" з пристроєм Thumper з науково-фантастичного роману "Дюна" Френка Герберта. У книзі Thumper використовувався для імітації вібрацій людських кроків, щоб привабити гігантських піщаних хробаків.
Довідка
Початково площу потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами деокупованих територій в Україні оцінювали в 174 тисячі квадратних кілометрів, з них 14 тисяч квадратних кіломентрів – це водні акваторії.
Станом на червень місяць, вже 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій України визнано такими, що не містять доказів наявності забруднення вибухонебезпечними предметами. Це більш як 17% від попередньої оцінки забруднення.
Нагадаємо, українська компанія "А3Tech-Україна", що здійснює крупновузлове збирання та часткове виготовлення хорватських машин DOK-ING, отримала сертифікат відповідності для важкої машини для розмінування MV-10.
Також повідомлялось, що українські розробники в рамках хакатону "Безпечне поле", що реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки, випробували на полігоні свої розробки для скошування густої рослинності.