Онлайн-платформа “Пульс” від Мінекономіки: бізнес отримує новий спосіб оцінити державні послуги

Міністерство економіки України оголосило про запуск нової онлайн-платформи під назвою "Пульс", яка обіцяє значно спростити і покращити взаємодію між бізнесом та державними органами. Ця платформа призначена для збору відгуків від підприємців щодо якості державних послуг і спрощення процесу їх оцінки. На цей час платформа перебуває на етапі бета-тестування.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Мінекономіки.

У чому проблема?

Українські бізнеси зазвичай комунікували з Міністерством економіки через традиційні методи та канали:

  • Листування та електронна пошта були одним з основних методів комунікації. Бізнеси надсилали запити, пропозиції, скарги та отримували відповіді від міністерства.
  • Телефонні дзвінки до відповідних відділів міністерства дозволяв отримувати консультації та роз'яснення.
  • Особисті зустрічі та консультації з представниками міністерства для обговорення важливих питань та отримання консультацій.
  • Використання існуючих державних платформ та порталів для подання звітів, отримання дозволів, ліцензій та інших адміністративних послуг, тощо.

Яке рішення?

"Пульс" – це новий інструмент, що дозволяє підприємцям оцінювати різні аспекти роботи державних органів, від податкових служб до ЦНАПів. Платформа надає можливість залишати відгуки про взаємодію з державою, як позитивні, так і негативні, а також повідомляти про проблеми або недоліки в наданих послугах.

Збір відгуків від бізнесу дозволить виявити слабкі місця у наданні послуг і вжити відповідних заходів для їх покращення. Публічні дашборди з оцінками та динамікою звернень нададуть прозорість у процесі обробки відгуків, а також сприятимуть підвищенню відповідальності державних органів.

Фото: Мінекономіки

Як це працює?

Як пояснюють у відомстві, після авторизації на платформі через електронний підпис, банк ID або "Дія.Підпис", підприємцям пропонують заповнити одну з двох форм для оцінки державних послуг. Коротка форма дозволяє швидко оцінити базові критерії, такі як:

  • умови відкриття або закриття бізнесу,
  • відсутність незаконних перевірок,
  • інші показники.

Довга форма надає можливість детальніше описати свій досвід і вказати конкретні проблеми, з якими стикнулися.

Після подання форми, підприємець отримає доступ до особистого кабінету, де зможе відслідковувати статус розгляду свого відгуку від моменту подання заявки до отримання відповіді від представника державного органу. Оцінка всього процесу можна буде здійснити від 1 до 10 балів.

Фото: Онлайн-платформа "Пульс"

Які переваги отримають підприємці?

  • Швидкість і зручність: Можливість миттєво залишати відгуки і слідкувати за їх обробкою.
  • Прозорість: Публічні дашборди дозволять бачити реальний стан справ з якістю державних послуг.
  • Вплив на зміни: Ваша оцінка може стати основою для змін у роботі державних органів, що сприятиме поліпшенню бізнес-середовища.

До прикладу, підприємець звернувся у податкову, ЦНАП чи інший орган і не задоволений якістю послуг. Тоді він може залишити відгук на "Пульсі". Заявку візьмуть у роботу, щоб виправити проблему, а підприємець отримає відповідь щодо свого запиту в онлайн-кабінеті.

Так само можна буде залишити й позитивний фідбек. Усі відгуки відцифровуватимуть і на їх основі сформують Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців).

Фото: Онлайн-платформа "Пульс"

У міністерстві додали, що після завершення бета-тестування, планується поступове розширення платформи, включаючи інтеграцію з більшістю державних послуг для забезпечення ширшої та зручної оцінки.

Завдяки "Пульсу", кожен підприємець тепер має реальний інструмент для впливу на якість державних послуг та участі в процесі їх вдосконалення.

Нагадаємо, що Фонд державного майна удосконалив сервіс, який дозволяє фізичним та юридичним особам безкоштовно отримати е-довідку про оцінку нерухомості.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.