Міноборони створює базу недобросовісних іноземних постачальників для підвищення прозорості закупівель
Міністерство оборони України оголосило про створення нової бази даних, яка міститиме інформацію про недобросовісних іноземних постачальників товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Цей крок спрямований на підвищення прозорості та відповідальності у процесі закупівель для Збройних сил України.
Про це повідомляє пресслужба міністерства, цитує Рубрика.
Згідно з повідомленням, новий механізм дозволить ефективно моніторити та аналізувати інформацію про іноземних контрагентів, які не виконали свої договірні зобов'язання щодо забезпечення потреб ЗСУ.
Директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський зазначив, що створення цієї бази є важливим кроком до забезпечення добросовісності у сфері оборонних закупівель.
"Перелік недобросовісних іноземних контрагентів буде доступний для міжнародних партнерів, на території яких зареєстровані та здійснюють свою діяльність ці контрагенти. Це дозволить значно покращити процеси перевірки й забезпечити належне виконання контрактів", — пояснив чиновник.
"Іноземний контрагент визнається недобросовісним, якщо щодо нього існує судове чи арбітражне рішення, яке набрало законної сили та не було виконане добровільно. Виключення з Переліку можливе у разі виконання контрагентом рішення суду чи арбітражу", пояснили у відомстві.
Запровадження цієї бази стане важливим інструментом для запобігання ненадійним постачальникам та покращення ефективності використання бюджетних коштів на оборону. Міністерство оборони України сподівається, що новий механізм сприятиме зниженню ризиків і підвищенню довіри до системи закупівель.
Забезпечення ЗСУ
У 2024 році забезпеченням ЗСУ одягом, їжею, пально-мастильними матеріалами, бронежилетами, касками та тактичним спорядженням займатиметься новостворене підприємство Міноборони – Державний оператор тилу.
Як повідомляла Рубрика, Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови про норми харчування військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань.
Також закупівельна агенція Міноборони "Державний оператор тилу" (ДОТ) вперше закуповує форму для льотного складу Збройних сил України.
Окрім того, ДОТ законтрактувала українського виробника на постачання засобів індивідуального обігріву (хімічних грілок) для Збройних сил України.
Варто додати, що у першому півріччі поточного року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у військах п'ять зразків бронетехніки різного призначення.