Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час брифінгу в Києві 30 липня, цитує "Радіо Свобода".
Зокрема, представник українського МЗС повідомив, що під час нещодавнього візиту українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Китаю там обговорили логіку дій України після першого саміту миру.
Київ висловив сподівання на активну участь Китаю в проміжних зустрічах, які будуть проходити перед наступними великими переговорами.
"Ми детально роз'яснили, як будемо рухатися до другого саміту, і запросили Китай брати участь щонайменше в проміжних зустрічах, так само як ми запрошуємо всі миролюбні країни, які поважають Статут ООН", зазначив Тихий.
Як зауважив речник, Китай поки що не підтвердив свою участь у цих зустрічах, але українська сторона сподівається на позитивну відповідь.
"Можна сказати, що вони уважно цю пропозицію сприйняли, але на цьому поки що зупинюся, і не будемо далі анонсувати, будемо дивитися, як далі буде розвиватися ситуація", – додав Тихий.
Окрім цього, Україна зробила офіційне запрошення голові китайського МЗС Ван Ї відвідати Київ.
"Ми готові вітати міністра Ван Ї в Україні, щоб він міг на власні очі побачити наслідки російської агресії проти нашої країни", додав Тихий.
Представник МЗС підкреслив, що прямий діалог між Києвом та Пекіном є надзвичайно важливим для обговорення питань миру та двосторонніх відносин.
За його словами, діалог між країнами помітно посилився і динамічно розвивається з початку 2024 року. Тихий також наголосив, що "дуже важливо, щоб Київ і Пекін вели прямий діалог, особливо з питань миру".
"Ми зробили запрошення і готові вітати міністра Ван Ї в Україні, щоб він міг на власні очі побачити наслідки російської агресії проти нашої країни. Також готові провести з ним глибші двосторонні переговори щодо низки двосторонніх регіональних міжнародних питань. І я впевнений, що діалог між Україною і Китаєм триватиме на всіх рівнях", повідомив речник.
Зараз залишається невідомо, чи Китай прийме запрошення, але реакція Пекіна буде важливою для подальшого розвитку мирного процесу. Українська влада готова продовжувати діалог і працювати над досягненням сталого миру з усіма зацікавленими сторонами.
Що відомо про Саміт миру
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Як відомо, Китай вирішив не брати участь у Глобальному саміті миру щодо України. Оскільки КНР та Бразилія лише за участі росії підтримували конференцію щодо миру в Україні.
Варто додати, Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Україна продовжить шукати шляхи, щоб провести наступну мирну конференцію за участі російської федерації, проте не на умовах очільника кремля володимира путіна.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.