Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
У разі ухвалення поправок путін зможе вводити обмеження на доступ до інформації "з метою захисту основ конституційного ладу, моральності, здоров'я, прав та законних інтересів інших осіб, забезпечення оборони країни та безпеки держави".
Ухвалені поправки також нададуть російському федеральному цензору Роскомнагляду право управляти мережами зв'язку та видаляти "заборонену" інформацію за поданням генпрокурора Росії та його заступників.
Якщо ці поправки будуть введені в дію, путін "стане прямим арбітром того, яка поведінка та ідеали дозволені чи заборонені в російському інформаційному просторі", зазначили в ISW.
"Кодекс мігрантів"
Російська влада починає пов'язувати свої зусилля з придушення інформаційного простору зі спробами контролювати поведінку мігрантів.
Голова ЛДПР Леонід Слуцький 29 липня запропонував запровадити "Кодекс мігрантів", який зобов'язує мігрантів інтегруватися в російські культурні, мовні, правові та поведінкові норми.
Схвалений комітетом раніше законопроект, який вимагає деанонімізації каналів соціальних медіа з понад 10 000 підписників, також містить окреме положення, що обмежує можливість для мігрантів купувати більше 10 SIM-карт на особу.
Для ультранаціоналістів і мобілізації
В Інституті вважають, що Кремль зважується на подібні кроки задля заспокоєння ультранаціоналістичної спільноти, яка значною мірою підтримала повстання колишнього ватажка Групи Вагнера Євгена Пригожина.
Крім того, створювані механізми сприятимуть Міністерству оборони РФ у примусі мігрантів до військової служби.
Як пише російське опозиційне видання "Окно" адвокати і правозахисники заявили, що майже всі затримані мігранти погоджуються підписати військові контракти і що російська влада погрожує позбавити натуралізованих громадян російського громадянства і обіцяє мігрантам громадянство в обмін на згоду піти на військову службу. "Окно" заявило, що рейди на мігрантів почастішали після теракту в "Крокус Сіті Холі" в березні 2024 року.
Російський уряд продовжує здійснювати законодавчі кроки, щоб використовувати мігрантів і нещодавно натуралізованих громадян для задоволення потреб російської армії у військовослужбовцях.
Голова Державної думи рф В'ячеслав Володін 29 липня запропонував депутатам Думи підготувати ініціативу, яка вимагатиме від новонатуралізованих громадян росії ставати на військовий облік після отримання ними російського паспорта. Дума також розгляне поправки про збільшення терміну військової служби для новонатуралізованих громадян Росії з одного року до двох і про підвищення призовного віку.
Ключові висновки ISW за 29 липня:
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше
Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.