Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Defense Express.
Як пояснює видання, оригінальне відео з дроном "Гербера" було розповсюджено ворожим підрозділом "Сталинские соколы", який тісно пов'язаний із "Алабугою", де виробляються ударні БпЛА Shahed.
"А з огляду на те, як і з чого зібрано вже російську "Герберу", вочевидь саме іранський дрон для працівників "Алабуги" залишається недосяжною верхівкою технологій", – додає Defense Express.
Росіяни, своєю чергою, "Герберу" називаються нібито "молодшою сестрою" Shahed.
Дрон виробляється у трьох варіантах:
Ймовірно, що знищений нещодавно БпЛА не був версією для завдання ударів.
Цікаво й те, що ударна версія "Гербери" під час наведення на ціль використовує телевізійний канал з доволі посередньою камерою. Зокрема наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном.
"Тобто точність залежить від майстерності оператора. І на відео якраз зафіксовано, як оператор схибив. І те, що відео з цим дублем було опубліковано вже прямо говорить, що кількість "Гербер" у ворога наразі обмежена кількість", – пише Defense Express.
Також ймовірно й те, що дальність польоту дрона із бойовою частиною достатньо мала – до сотні кілометрів.
Перша збита "Гербера" була обладнана 4G-модемом, що дозволяло ворогу мати у певних районах швидкісний канал зв'язку для передачі відео.
Зокрема дальність польоту БпЛА без бойової частини може вимірюватись у межах від 300 кілометрів.
"Тобто задачі розвідки, зокрема фіксації роботи радіолокаційних систем із передачею інформації у режимі онлайн, знову ж, через українську мобільну мережу, для цього БПЛА можливі. Як і використання у ролі хибної цілі, яка має відносно малу вартість", – додає видання.
рф почала використовувати нові БпЛА
Як розповідало Reuters, протягом останніх тижнів ворог застосував проти України два нових типи БпЛА у п'яти атаках. Дрони були виготовлені з пінопласту та фанери.
Деякі з цих безпілотників мають камеру та українську SIM-карту для надсилання зображень росіянам. Вибухівки ці дрони не несуть, але дуже нагадують звичайні безпілотники Shahed і літають з ними групами, каже Черняк.
"Вони визначають, де розташовані наші мобільні групи, де стоять кулемети, які можуть їх знищити. Вони намагаються отримати картину, де розташована вся наша ППО", — додав він.
Інший тип таких безпілотників все ж може мати невеликий бойовий заряд, і їх використовують як приманки. У ГУР стверджують, що нові типи російських безпілотників, ймовірно, коштуватимуть лише 10 тисяч доларів кожен — набагато дешевше, ніж ракети для ППО.
Нагадаємо, раніше також повідомлялось, що російсько-окупаційні війська почали здійснювати атаки на українську інфраструктуру новими безпілотниками "Італмас" (Italmas).
"Схоже, що під час ударів по українській інфраструктурі Росія все більше доповнює використання безпілотників "Шахед-131/136″ дешевшими та легшими варіантами безпілотників вітчизняного виробництва", – заявили в Інституті вивчення війни.
Такі безпілотники "Італмас" легші за "Шахедів".Окрім того, їх складніше виявити та збити.
Також безпілотники "Італмас" дешевші за "Шахеди". А це означає, що їх можна більше виробляти та використовувати, але при цьому вони мають легше "корисне навантаження" (вибухівку на борту).
Україна готує до другого Саміту миру план із трьох пунктів. Також Київ хоче заручитися підтримкою… Читати більше
Уряд Норвегії виділить 1,3 млрд норвезьких крон (понад 118,2 млн дол.) на закупівлю необхідного обладнання… Читати більше
3 та 27 листопада у Київському академічному театрі «Золоті Ворота» за підтримки УКФ відбудеться прем’єра… Читати більше
Український портал державних послуг "Дія" увійшов до списку найкращих винаходів світу за версією TIME за послугу… Читати більше
У застосунку Армія+ завершилось опитування військовослужбовців Збройних сил України щодо рівня задоволеності сухпайками, зокрема добовими… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" відбудеться найближчими… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.