ЗМІ розкрили особливості нового БпЛА росіян "Гербера": що відомо
Новий безпілотник росіян "Гербера" може вироблятися у трьох варіантах. Фюзеляжі дронів зібрані із пінопласту.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Defense Express.
Як пояснює видання, оригінальне відео з дроном "Гербера" було розповсюджено ворожим підрозділом "Сталинские соколы", який тісно пов'язаний із "Алабугою", де виробляються ударні БпЛА Shahed.
"А з огляду на те, як і з чого зібрано вже російську "Герберу", вочевидь саме іранський дрон для працівників "Алабуги" залишається недосяжною верхівкою технологій", – додає Defense Express.
Росіяни, своєю чергою, "Герберу" називаються нібито "молодшою сестрою" Shahed.
Дрон виробляється у трьох варіантах:
- БпЛА радіоелектронної розвідки;
- БпЛА-камікадзе;
- хибна ціль.
Ймовірно, що знищений нещодавно БпЛА не був версією для завдання ударів.
Цікаво й те, що ударна версія "Гербери" під час наведення на ціль використовує телевізійний канал з доволі посередньою камерою. Зокрема наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном.
"Тобто точність залежить від майстерності оператора. І на відео якраз зафіксовано, як оператор схибив. І те, що відео з цим дублем було опубліковано вже прямо говорить, що кількість "Гербер" у ворога наразі обмежена кількість", – пише Defense Express.
Також ймовірно й те, що дальність польоту дрона із бойовою частиною достатньо мала – до сотні кілометрів.
Перша збита "Гербера" була обладнана 4G-модемом, що дозволяло ворогу мати у певних районах швидкісний канал зв'язку для передачі відео.
Зокрема дальність польоту БпЛА без бойової частини може вимірюватись у межах від 300 кілометрів.
"Тобто задачі розвідки, зокрема фіксації роботи радіолокаційних систем із передачею інформації у режимі онлайн, знову ж, через українську мобільну мережу, для цього БПЛА можливі. Як і використання у ролі хибної цілі, яка має відносно малу вартість", – додає видання.
рф почала використовувати нові БпЛА
Як розповідало Reuters, протягом останніх тижнів ворог застосував проти України два нових типи БпЛА у п'яти атаках. Дрони були виготовлені з пінопласту та фанери.
Деякі з цих безпілотників мають камеру та українську SIM-карту для надсилання зображень росіянам. Вибухівки ці дрони не несуть, але дуже нагадують звичайні безпілотники Shahed і літають з ними групами, каже Черняк.
"Вони визначають, де розташовані наші мобільні групи, де стоять кулемети, які можуть їх знищити. Вони намагаються отримати картину, де розташована вся наша ППО", — додав він.
Інший тип таких безпілотників все ж може мати невеликий бойовий заряд, і їх використовують як приманки. У ГУР стверджують, що нові типи російських безпілотників, ймовірно, коштуватимуть лише 10 тисяч доларів кожен — набагато дешевше, ніж ракети для ППО.
Нагадаємо, раніше також повідомлялось, що російсько-окупаційні війська почали здійснювати атаки на українську інфраструктуру новими безпілотниками "Італмас" (Italmas).
"Схоже, що під час ударів по українській інфраструктурі Росія все більше доповнює використання безпілотників "Шахед-131/136″ дешевшими та легшими варіантами безпілотників вітчизняного виробництва", – заявили в Інституті вивчення війни.
Такі безпілотники "Італмас" легші за "Шахедів".Окрім того, їх складніше виявити та збити.
Також безпілотники "Італмас" дешевші за "Шахеди". А це означає, що їх можна більше виробляти та використовувати, але при цьому вони мають легше "корисне навантаження" (вибухівку на борту).