Про це пише МОЗ, передає Рубрика.
У чому проблема?
У нашій країні неінфекційні захворювання щороку забирають сотні тисяч життів і є не лише значним тягарем для системи охорони здоров'я, а й серйозною загрозою соціально-економічному добробуту та національній безпеці.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 91% смертей в Україні – це смерті від неінфекційних хвороб, а 63% з них – внаслідок серцево-судинних захворювань, що спровоковані, у тому числі цукровим діабетом. Найпоширеніші неінфекційні хвороби спричиняє неправильне харчування, насамперед зумовлене споживанням високого рівня вільних (доданих) цукрів.
Найбільше доданих цукрів міститься у:
Яке рішення?
Днями комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт N 9032-1, що запроваджує акцизний податок на солодку газовану воду.
Після ухвалення Верховною Радою документ посилить систему громадського здоров'я України у боротьбі зі стрімким поширенням неінфекційних хвороб внаслідок надмірного споживання солодких газованих напоїв.
Як це працює?
Законопроєкт відносить газовані води з додаванням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин до переліку підакцизних товарів, а також – встановлює специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро (приблизно 4 грн) за 1 літр напою. Сплачувати податок будуть виробники та імпортери таких напоїв.
За оцінками ВООЗ, зростання ціни на солодкі напої на 20% через оподаткування може призвести до скорочення їх споживання приблизно на ті ж самі 20%. Це допомогло б знизити ризики ожиріння і цукрового діабету у населення.
Податки на солодкі газовані напої у різних формах запровадили приблизно 50 країн. Наприклад, у Бельгії такий податок становить 0,53 євро, у Польщі – 0,5 злотих/л, а якщо цукрів більше ніж 5 г – до кожного додаткового грама додається ще 0,05 злотих/л, в Норвегії – 0,25 євро/л.
Запровадження в Україні акцизного податку на солодкі напої приведе до зменшення їх надмірного споживання, зокрема дітьми та молоддю, знизить пов'язані з цим негативні ризики для здоров'я та сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов'язань у сфері громадського здоров'я.
Довідка
У липні уряд схвалив законопроєкт, який передбачає підвищення низки податків і зборів на загальну суму 140 мільярдів гривень. Пропонують ввести окремі ставки військового збору на продажі ювелірних товарів (30%), придбання банківських металів (5%), придбання автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації (15%), постачання мобільних послуг (5%), продаж нерухомості фізособами (5%).
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що в Україні на солодкі газовані напої планують запровадити акцизний податок, а кошти з цього хочуть спрямувати на лікування захворювань та на здорове харчування у школі.
Уряд затвердив порядок зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців на випадок втрати ними репродуктивних функцій під час… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова. Також… Читати більше
Міністерство оборони продовжує розробку нових предметів речового забезпечення ЗСУ, які відповідають сучасним вимогам. Наразі фіналізовано… Читати більше
Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету "Служба зовнішньої розвідки України", присвячену одній із… Читати більше
В Україні тарифи на тепло і світло найближчим часом не зростатимуть. Вони залишаться незмінними до… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін оголосив, що росія готова до переговорів щодо війни в Україні. Водночас… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.