fbpx
Сьогодні
10:15 29 Лип 2024

На виборах у Венесуелі Мадуро оголосили переможцем

Ніколас Мадуро. Фото: reuters

Виборча комісія Венесуели у понеділок, 29 липня, оголосила переможця дострокових президентських виборів. Ним став виконувач обов'язків президента, віцепрезидент за каденції Уґо Чавеса Ніколас Мадуро

Про це інформує Sky News, передає Рубрика.

Як повідомлялось, у Венесуелі в неділю, 28 липня, проходять президентські вибори, які вже названо найбільшим викликом для правлячої соціалістичної партії PSUV з моменту її приходу до влади 25 років тому та можуть покласти край її правлінню.

Зазначається, що Мадуро отримав 51% голосів, випередивши свого опонента Едмундо Гонсалеса, який набрав 44%. Розрив склав всього 300 тисяч голосів.

За даними виборчої комісії, всього було підраховано близько 80% виборчих бюлетеней. Там додали, що результати були відкладені через "агресію" проти системи передачі виборчих даних.

Мадуро, з'явившись у президентському палаці перед тріумфуючими прихильниками, заявив, що його переобрання є тріумфом миру та стабільності, і повторив своє передвиборче твердження про те, що виборча система Венесуели є прозорою. Мадуро додав, що підпише указ про проведення "великого національного діалогу".

Над Каракасом прогриміли феєрверки, а освітлені безпілотники сформували яскраве кольорове зображення Мадуро на небі над президентським палацом.

Зазначається, що виборча влада, яка контролюється тими, хто лояльний до Мадуро, не одразу оприлюднила офіційні результати з кожної з 30 тисяч виборчих дільниць по всій країні, обмежуючи можливість опозиції оскаржити результати.

Як повідомила лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо, станом на день (різниця в часі між Києвом та Каракасом становить 7 годин) неділі, 28 липня, за тамтешнім часом спостерігалася рекордно висока явка на виборах президента країни.

Через встановлені режимом проросійського соціаліста Ніколаса Мадуро обмеження Мачадо не може балотуватися, кандидатом від опозиції є Едмундо Гонсалес Уруттія, Мачадо ж веде його виборчу кампанію.

За даними опозиції, станом на 12:00 проголосувало 42,1% виборців, тобто 9,3 мільйона венесуельців.

"Це величезна цифра. Якщо так піде й надалі, це буде історичний, рекордний показник участі у виборах. Це вже більше, ніж будь-які вибори за останні 30 років", – сказала Марія Мачадо.

Своєю чергою Едмундо Гонсалес виступив зі зверненням до армії країни – Боліваріанських національних збройних сил (FANB).

"Ми віримо, що збройні сили поважатимуть рішення нашого народу, висловлене в цих виборчих урнах", – сказав кандидат у президенти в заяві, яку він зачитав після голосування в Каракасі.

При цьому Гонсалес знову засудив нещодавні заяви кандидата від правлячої партії та президента Ніколаса Мадуро про можливість "кровопролиття", якщо він програє вибори.

"Це виборча партія, а не боксерський ринг", – зазначив кандидат від опозиції, привітавши заяви представників уряду про те, що вибори проходять нормально і "немає про що шкодувати".

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати мають "серйозні побоювання, що оголошені результати не відображають волю або голоси венесуельського народу".

Довідка про Ніколаса Мадуро

Конкуренцію 74-річному Едмундо Гонсалесу на цих виборах склав не визнаний парламентом Венесуели й багатьма державами світу, серед яких і Україна, 61-річний диктатор-соціаліст Ніколас Мадуро, симпатик путіна та послідовник і учень покійного Уго Чавеса.

Чавес правив Венесуелою з 1999 року. Мадуро керує з 2013-го, від смерті Чавеса, й нині балотується на третій термін.

На виборах венесуельці обирали не лише між демократією та тиранією, а між добробутом та злиднями. Венесуела, що має найбільші у світі запаси нафти, наразі є однією з найбідніших країн з украй високим рівнем інфляції та злочинності.

Уряд Мадуро призвів до економічного колапсу, міграції близько третини населення і різкого погіршення дипломатичних відносин, що увінчалося санкціями, запровадженими Сполученими Штатами, Європейським Союзом та іншими країнами, які паралізували нафтову промисловість, яка й без того перебувала у скрутному становищі.

Мадуро заявив, що у разі повернення до влади він гарантує мир та економічне зростання, що зробить Венесуелу менш залежною від доходів від нафти.

Нагадаємо, у січні 2019 року Національна асамблея оголосила Хуан Гуайдо виконувачем обов'язки президента Венесуели, оскільки Мадуро визнано узурпатором, а відтак у Венесуелі більше немає законної легітимної влади.

США, Канада, більшість країн Латинської Америки, а також ряд інших держав офіційно визнали Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. На підтримку Мадуро виступили росія, Туреччина, Китай, а також Куба і Болівія.

Але згодом Мадуро, який керує колись заможною країною з 2013 року, за підтримки армії повернув собі усі владні повноваження.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: