fbpx
Сьогодні
PR 20:14 29 Лип 2024

Експерт розповів, що треба знати перед оформленням кредиту онлайн

Мікрокредит, або як його часто називають гроші до зарплати, — це не лише швидкий спосіб вирішення якоїсь особистої фінансової проблеми, а й певні зобов'язання. Отримані в борг кошти потрібно вчасно повернути, сплатити відсотки та комісії за право ними користуватися. Усі зобов'язання детально прописані в кредитному договорі. Перед його підписанням слід детально вивчити умови кредитора, порівняти пропозиції кількох фінансових установ і вибрати найкращий варіант.

Підготовчий етап

Для початку процесу експерти радять ознайомитися з пропозиціями фінансових організацій, у яких можна взяти кредит онлайн на карту України. Видають такі позики банки, кредитні спілки, лізингові та мікрофінансові компанії. Кожен варіант має свої плюси і мінуси. У разі потреби швидко та з мінімумом документів отримати довгостроковий кредит на картку без довідки про доходи найкращим рішенням, вважають експерти,  може стати звернення до МФО. Ці організації зазвичай не вимагають застави та поручителів, довідки про зарплату й офіційне працевлаштування. Свої ризики МФО компенсують видачею відносно невеликих сум (у середньому 20-25 тис. грн) під досить високі відсоткові ставки (1,5-2%).

Під час ознайомлення з умовами кредитування слід звернути увагу на репутацію компанії, досвід роботи на ринку, відгуки клієнтів, поцікавитися наявністю ліцензії Нацбанку.

Після вивчення та порівняння умов варто проаналізувати свої фінансові можливості щодо виконання зобов'язань перед МФО:

  • яку суму з відсотками належить повернути;
  • чи зможете ви вчасно сплатити борг;
  • чи посильне таке фінансове навантаження для вашого бюджету.

Щоб визначити загальні витрати на мікрокредит, потрібно врахувати розмір номінальної відсоткової ставки, суму комісій за оформлення та погашення кредиту, додаткові страхові й податкові платежі. Також необхідно звернути увагу на штрафні санкції у разі порушення умов договору.

Де взяти інформацію про кредит

З загальними умовами кредитування можна ознайомитись на сайті фінкомпанії або на тематичних інформаційно-аналітичних ресурсах. Конкретні, індивідуальні умови, на яких надається послуга, прописані у кредитному договорі та паспорті кредиту — його МФО видають, якщо сума позики перевищує мінімальну зарплату. Для нових та постійних клієнтів умови зазвичай різні. Крім того, є можливість отримати пільгову пропозицію за акцією або як бонус.

У кредитному договорі та паспорті прописані основні умови:

  • тип кредиту та його розмір;
  • порядок надання та погашення позики;
  • реальна відсоткова ставка;
  • загальна вартість кредиту;
  • права та обов'язки кредитора й позичальника;
  • термін користування кредитом;
  • штрафні санкції у разі невиконання умов.

До договору додається графік погашення боргу.

І остання рекомендація: перед підписанням договору варто переконатись, що в ньому відсутні пункти, які порушують права клієнта. Наприклад, додаткова плата за дострокове повернення кредитних коштів.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: