У Німеччині на берлінському прайді несли портрети українських ЛГБТ-військових
Уже втретє представники української ЛГБТ і Квір-спільноти (LGBTIQ) взяли цього року участь у демонстрації Christopher Street Day в Берліні: вони несли портрети кількох десятків українських захисників, які належать до LGBTIQ.
Про це пише посольство України в ФРН та розповіла Марина Усманова, членкиня правління Kwitne Queer, першої української ЛГБТКІ+ мережі в Берліні, пише Укрінформ.
Повідомляють, що девіз цьогорічного прайду – "Тільки сильні разом – за демократію та різноманітність".
Участь у прайді, який завершився біля Бранденбурзьких воріт, попри зливу, взяли участь, за деякими даними, близько півмільйона людей.
Як зазначив посол України в Німеччині Олексій Макеєв, дипустанова підтримує участь українців у берлінському CSD другий рік поспіль.
"Разом ми боремося не тільки за свободу нашої країни, але й за права та свободи кожної людини. Особливо українській LSBTQ* спільноті загрожує російська агресія: стилізовані як кінцевий образ ворога, вони серед найбільш переслідуваних росією людей.
Проте вони є будь-що, але не безпорадні. Багато з них мужньо воюють в армії, входять до територіальної оборони та займаються добровольцями", – йдеться у дописі посольства.
Своєю чергою представниця української спільноти, яка сама приїхала з Херсона, розповіла, що в Німеччині представники ЛГБТІК роблять чимало для підтримки України, зокрема, для збору допомоги.
"У нас є 67 портретів українських військових. ЛГБТ-військові, звісно, не приїхали, але вони взяли участь, надіславши свої портрети, плакати та гасла. Вони вимагають прийняття закону про партнерство та закону про злочини на ґрунті ненависті", – зазначила вона.
Loki von Dorn, який також представляє Kwitne Queer, зазначив, що для української ЛГБТІК спільноти дуже важливою є підтримка посольства. Це, за його словами, підвищує толерантність у суспільстві. До втечі з рідного Дніпра він був журналістом, актором, активістом, промоутером і художником.
Окрім Kwitne Queer, у демонстрації взяли участь кілька інших українських організацій, зокрема:
- Gendr Stream (феміністська правозахисна організація, яка захищає права ЛГБТКІ+ людей в Україні),
- БО "Інша" (зареєстрована у 2014 році в Херсоні як феміністична ЛГБТ інклюзивна організація),
- Resistance та інші.
Також бургомістр Берліна Кай Вегнер закликав до захисту різноманітності та толерантності в суспільстві.
"Берлін є і залишається містом свободи та прав людини", — сказав він.
З вітальним словом виступила федеральна міністерка у справах сім'ї Ліза Паус.
Варто додати, що перший CSD в Берліні відбувся 30 червня 1979 року, тоді в Західному. "Гей-прайд" — під таким гаслом 450 демонстрантів вийшли на вулиці Західного Берліна.
Метою CSD Berlin було, зокрема, виступати за рівні права та проти дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
Нагадаємо, що за результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), близько 70,4% опитаних українців вважають, що ЛГБТ-люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України.
Окрім того, громадська організація "Українські ЛГБТ військові" відкрила у столиці перший в Україні ветеранський хаб ЛГБТ+ військових.