Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров під час виступу на медичному Конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя, пише Рубрика.
У чому проблема?
Українські бійці досить часто отримувати неякісні турнікети, які не спиняли критичну кровотечу і тому не давали воїну на полі бою шансу вижити.
Понад те, в Україні не існує стандарту якості кровоспинних джгутів, який дозволив би офіційно відбраковувати непотріб. Не існує жодної юридичної заборони виготовляти й постачати військовим неякісні турнікети.
Окрім того, на жаль, станом на червень на фронті на третій рік повномасштабного вторгнення досі не вистачає близько одного мільйона якісних турнікетів. За повідомленням ЗМІ, безпосередню участь в бойових діях бере близько 500 000 бійців, більшість з них зараз забезпечені двома якісними турнікетами.
Але через активні бойові дії військові часто отримують поранення всіх кінцівок та для їхнього порятунку необхідно мінімум чотири турнікети. До того ж і сама система надання першої догоспітальної допомоги на полі бою часом диктує необхідність використання одночасно двох турнікетів на одну кінцівку.
Яке рішення?
Минулого року Умєров підписав наказ про створення у відомстві медичного департаменту — це, серед іншого, мало дозволити провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів.
Міністерство пояснювало, що у Збройних силах України є затверджений перелік складових бойової аптечки, проте немає процедури й технічних засобів для того, щоб визначати їхню якість.
Наразі ЗСУ, як і армії більшості країн НАТО, у наданні першої допомоги пораненим користуються рекомендаціями ТССС (Tactical Combat Casualty Care). А от вміст військових аптечок для надання першої медичної допомоги кожна країна НАТО затверджує на власний розсуд.
Тому в Україні відкриють спеціальну лабораторію, яка буде здійснювати перевірку і сертифікацію турнікетів.
Міністр наголосив, що це дозволить "гарантувати високу якість і надійність цих важливих медичних засобів".
Умєров відзвітував, що наразі на складах:
З його слів ще 300 тисяч аптечок готують для постачання.
Нагадаємо, що 27 липня Міністр оборони під час виступу на медичному Конгресі також окреслив плани і завдання країни у сфері медичного забезпечення українських воїнів, що охоплює відкриття сучасного Центру реінтеграції для підтримки звільнених із полону військовослужбовців і впровадження ефективної системи реабілітації для допомоги повернутися до служби після травм.
Також він розповів про впровадження модульної моделі для медпунктів 1-го і 2-го рівня з чітко визначеними штатами, табелями й формулярами. За словами Умєрова, це дасть змогу швидко розгортати медпункти в польових умовах, забезпечуючи необхідний рівень медичної допомоги в будь-якій ситуації.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.