Про це йдеться в опублікованому в газеті The Guardian відкритому листі, який підписали 158 вчених із різних куточків світу, передає Рубрика.
"Запрошення України до НАТО означало б остаточний крок у відході від політики умиротворення та повернення до верховенства міжнародного права та захисту прав людини. Рішення про розширення гарантій безпеки для України не тільки захистить українську державу за допомогою єдиного засобу, який наразі показав свою ефективність, але й знову підтвердить НАТО та західні демократії як ефективних політичних інституцій на світовій арені", – йдеться у листі.
За словами вчених, аргументи проти членства України в НАТО, які неодноразово наводилися з початку нападу росії на Україну в 2014 році, зрештою повторюють те саме занепокоєння: будь-який крок, хоч би незначний, розглядатиметься як загроза безпеці росії, а отже, спровокує більший конфлікт.
Крім цього, йдеться у листі, ідея про те, начебто розширення гарантій безпеки для України ще більше стимулюватиме брутальне продовження цієї війни росією, є необґрунтованою, оскільки росія і так повністю сповнена рішучості знищити Україну і не потребує для цього додаткової мотивації.
"Зосередження уваги на нібито «занепокоєнні Росії розширенням НАТО» та спробах заспокоїти її, ігнорування російської пропаганди геноциду та систематичних воєнних злочинів на окупованій території України, включаючи масові вбивства, масові зґвалтування та тортури. Дії Росії демонструють явний намір знищити Україну як націю, а не пом'якшити власну безпеку", – заявили науковці.
По-друге, як зазначається, це факт, що росія не атакувала жодного члена НАТО.
"Натомість вона погрожувала, вторглася та окупувала країни, що не є членами Альянсу: Грузію, Молдову, а тепер і Україну", – зазначають учені.
На останок наголошується, що спроби задобрити кремль не вплинули на рішучість росії зберегти антизахідну глобальну коаліцію.
"Росія вже повністю контролює Білорусь і активно формує власні альянси з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном, які виступають за знищення демократичного порядку. Росія бомбила сирійські міста, щоб утримати при владі Башара Асада", – додали вчені.
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.
У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.
Нещодавно Міністерство оборони за стандартами НАТО створило дворівневу систему закупівель.
Загалом у Північноатлантичному альянсі існує 1135 стандартів, Україна станом на кінець листопада 2023 року впровадила близько чверті з них.
Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.