Про це йде мова в рішенні суду від 17 липня.
Як зазначають у документі, 1 листопада 2022 року департамент цивільного захисту та оборонної роботи Київської облдержадміністрації замовив "Долині мрій" формений одяг для військових на 38 млн грн.
Згідно з "Прозорро", мова йде про зимові костюми (комплект з вітровологозахисних штанів та двох курток), зимові черевики з високими берцями, рукавиці та термобілизну. Підряд "Долина мрій" отримала без конкуренції.
Згідно з договором, термін постачання товару – впродовж 30 календарних днів з дня укладення угоди, але не пізніше 10 грудня 2022 року.
Як з'ясував суд, фірма поставила лише частину товару на загальну суму 11,4 млн грн. Тобто іншу частину на 26,6 млн грн замовник не отримав.
26 грудня 2022 року департамент ОДА направив "Долині мрій" претензію, в якій повідомив про розірвання договору та вимагав протягом 5 днів сплатити штрафні санкції.
Фірма відповіла, що не змогла виконати в повному обсязі зобов`язання щодо повної та своєчасного постачання товару через дію форс-мажорних обставин.
Надалі прокуратура та чиновники пішли до суду з вимогою стягнути з компанії 1,38 млн грн пені та 1,86 млн грн штрафу.
Суд встановив, що "Долина мрій", відповідаючи на претензію про сплату штрафних санкцій та розірвання договору, вказала про дію форс-мажорних обставин лише з посиланням на лист Торгово-промислової палати України від 28.02.2022. І не підтвердила неможливість виконувати свої зобов`язання за договором у передбачені ним строки саме внаслідок дії воєнного стану.
Крім того, договір укладений 01.11.2022, тобто під час дії воєнного стану, а лист ТПП України був опублікований за 8 місяців до цього. Тому посилання на нього є необґрунтованими та безпідставними.
Водночас суд звернув увагу на ціну договору, поведінку ТОВ "Долина мрій", його майновий стан. А також врахував, що розмір штрафних санкцій майже в 4 рази перевищує розмір чистого прибутку фірми від реалізації товарів за 2022 та 2023 роки.
І, враховуючи принцип справедливості, балансу інтересів сторін, суд дійшов висновку про зменшення розміру пені та штрафу на 30%, відповідно, призначив стягнути з компанії 1,3 млн грн штрафу та 968 тисяч грн пені.
Нагадаємо, що Міжнародний арбітраж ухвалив три рішення, якими присудив стягнути з іноземного постачальника на користь Міністерства оборони України кошти на загальну суму 179 789 482,24 гривні (4 423 578,27 долара США).
У Брюсселі, перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ, генеральний секретар НАТО… Читати більше
Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій. Про це повідомляє… Читати більше
Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний підписали… Читати більше
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше
Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше
росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.