Про це мова йде у звіті комісії, пише "Укрінформ".
"Комісією встановлено, що користувач не дотримувався вимог закону "Про охорону культурної спадщини", зокрема п.1 ст. 26 щодо обов'язкового отримання дозволів на консервацію, реставрацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам'яток національного значення.
Також не дотримано вимог ст. 24 Закону України "Про охорону культурної спадщини" щодо неможливості змін пам'яток.
Користувачем самовільно здійснено ремонт, прибудови, зміну конструктивних елементів, опорядження зовнішнього та внутрішнього і реставрацію пам'яток без відповідних на те дозволів та науково-проєктної документації, що призвело до неналежного утримання пам'яток та до втрати автентичних елементів опорядження пам'яток, збільшення навантаження на їх конструкції", зазначили у звіті.
Зокрема, комісія виявила прибудову тамбура до центрального входу в Успенський собор, а також оновлення та/або очищення стінописів та ікон тощо.
Перевірка комісією стану збереження творів іконопису виявила факти "відсутності значної частини ікон, зафіксованих паспортами пам'яток культурної спадщини та інвентарним списком, складеним в 1967 році".
На території Почаївської Свято-Успенської лаври виявлено, крім 6 об'єктів, які належать державі, інше нерухоме майно, якого немає в договорі про безоплатне користування.
Окрім цього, фахівці ДСНС під час обстеження території Лаври виявили порушення вимог пожежної безпеки, а також констатували невиконання низки заходів для усунення порушень, починаючи з 2004 року.
Довідка
Почаївська Успенська лавра – це православний чоловічий монастир у Почаєві зі статусом лаври.
Найбільша православна святиня на заході України, друга за важливістю після Києво-Печерської лаври. Тривалий час — василіянська обитель. На території лаври розташована Почаївська духовна семінарія.
У травні 2014 року депутати Тернопільської облради звернулись до уряду з вимогою повернути архітектурному комплексові "Почаївська лавра" статус державного заповідника і скасувати постанову уряду прихильника "русского міра".
На початку 2023 року почалося повернення Почаївської лаври державі через те, що термін угоди про оренду з РПЦвУ завершився.
Керівник монастиря РПЦвУ на території лаври митрополит Володимир (за версією Москви) не допустив представників заповідника до церкви, через що було заплановано відкрити кримінальне провадження щодо перешкоджання користуванню майном держави.
30 листопада минулого року, співробітники СБУ прийшли з обшуками до Почаївської Успенської лаври, яка знаходиться у Тернопільській області та належить УПЦ (МП).
Варто додати, що у Верховній Раді зареєстрували проєкт звернення до уряду про розірвання з Українською православною церквою московського патріархату договору оренди щодо споруд Почаївської Успенської лаври.
Автори документа заявляють, що Почаївська Успенська лавра "є джерелом "русского мира"" та "стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату".
До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду УПЦ МП її передали у 2003 році, а договір про оренду уклали на 49 років — до 2052 року.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.