fbpx
Сьогодні
10:24 27 Лип 2024

Єврокомісія відхилила прохання Угорщини змусити Київ дозволити транзит нафти з росії через трубопровід "Дружба"

English version here

Фото: delo.ua

Угорщина та Словаччина залучили Європейський Союз до суперечки з Україною через припинення подачі російської нафти трубопроводом "Дружба", проте їх спроби провалилися. Європейська комісія затримала їхній запит закликати Київ скасувати нещодавні санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл", які фактично забороняють використовувати Україну як транзит для постачання до цих країн.

Про це повідомляє Financial Times.

Як відомо, після початку повномасштабної російської агресії в Україні країнам ЄС заборонили імпортувати російську нафту з рф, однак для Словаччини й Угорщини зробили виняток, адже нафта з росії — досі головне джерело енергії для цих держав.

До цього часу трубопровід "Дружба", який проходить через Україну, залишався основним маршрутом для постачання до Словаччини й Угорщини.

Однак у липні "Лукойл" припинив постачати нафту до цих країн. Це сталося після того, як відбулося посилення санкцій Радою національної безпеки й оборони України проти "Лукойлу" в червні 2024 року. Що означає фактично заборону використовувати Україну як транзит для постачання нафти до цих країн.

Через це обидві держави ініціювали консультаційну процедуру арбітражного суду з Європейською комісією.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав посилення санкцій проти "Лукойлу" "неприпустимим кроком з боку України, яка хоче стати членом ЄС", оскільки заборона транзиту ставить під загрозу постачання сирої нафти до двох країн ЄС.

Він додав, що це нібито порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Угорський міністр назвав це рішення України "недружнім", зважаючи, що Київ отримує електроенергію від Угорщини.

Однак єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс сказав Financial Times, що Брюсселю "потрібно більше часу, аби зібрати докази й оцінити правову ситуацію".

Як повідомили виданню троє дипломатів, на вчорашній зустрічі торгових представників держав — членів ЄС 11 країн виступили на підтримку його позиції, і жодна не стала на бік Угорщини й Словаччини.

Один з них заявив, що торгова угода з Україною включає положення про безпеку, яке може допустити зрив поставок.

Незрозуміло, на яке співчуття сподівалася Угорщина, жаліючись Єврокомісії на посилення санкцій Києва, з огляду на нещодавнє "мирне турне" премʼєр-міністра країни Віктора Орбана, яке Євросоюз засудив.

"Мирні" поїздки прем'єра Угорщини Віктора Орбана

Як відомо, після поїздки до Києва та переговорів із президентом Володимиром Зеленським Орбан несподівано відвідав Москву та Пекін, потім взяв участь у саміті НАТО у Вашингтоні минулого тижня, а також провів переговори з Трампом у Флориді.

Після цього угорський прем'єр підбив підсумки свого турне та представив лідерам ЄС свій "мирний план" щодо війни російської федерації проти України з цілями та термінами. Також Орбан запропонував ЄС відновити дипломатичні відносини з росією

Своєю чергою Глава Європейської ради Шарль Мішель відповів на лист із "мирним" планом прем'єр-міністра Угорщини та розкритикував Орбана за його самопроголошену "миротворчу місію" щодо війни в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: