fbpx
Сьогодні
12:08 26 Лип 2024

Як інновації та соціальні ініціативи змінюють життя в Україні: підсумки інкубаційної програми StartUp4Good

31 липня у Києві відбудеться Demo Day інкубаційної програми StartUp4Good (Фінал інкубаційної програми StartUp4Good (usv.fund)), що спрямована на підтримку та розвиток соціальних підприємств. Це фінальний етап навчання, на якому команди презентують перед журі й інвесторами свої бізнеси, які вирішують соціальну, екологічну або гуманітарну проблему. 5 найкращих стартапів отримають фінансову підтримку у формі безповоротних грантів до 12 000 євро на реалізацію проєктів.

У чому проблема?

В Україні щорічно створюються десятки соціальних підприємств, які працевлаштовують або поліпшують якість життя осіб у складних життєвих обставинах, розвивають соціальні послуги та інновації, змінюють громади або розв'язують проблеми навколишнього середовища та переробки сміття.

Вони роблять те, на що не вистачає уваги, ресурсів та можливостей держави. Нерідко їхня бізнес-діяльність є нестійкою, оскільки бракує доступного капіталу та знань для досягнення сталості й масштабування.

Яке рішення?

Мета програми StartUp4Good – підтримати нові мікро та малі бізнеси, зокрема ті, що створюють робочі місця або надають послуги для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп населення.

Протягом двох місяців програми учасники здобували знання та навички на лекціях і практичних сесіях, працювали з менторами, отримували індивідуальні консультації від провідних бізнес-експертів та вдосконалювали свої бізнес-концепції.

З понад 238 заявників до участі в програмі було обрано 23 найбільш мотивовані компанії згідно з наступними критеріями: чітка ідея або план створення соціального підприємства, вагомість соціального впливу та реалістичність бізнес-задуму.

Як це працює?

DemoDay складатиметься з трьох частин:

  • презентацій команд, які представлять свої бізнес-плани та результати;
  • панельної дискусії "Масштабування соціального бізнесу: стратегії успіху" із досвідченими соціальними підприємцями;
  • інтерактивної сесії "Виклики соціального підприємництва" та оголошення переможців.

Запрошуємо долучитись до події! За попередньою реєстрацією ви зможете відвідати подію в режимі офлайн. Зазначимо, що кількість місць обмежена (усього 20), тому передбачений також онлайн-формат. Реєстрація за посиланням. 

Рубрика — інформаційний партнер заходу.

Нагадаємо, що попри повномасштабну війну в Україні продовжують відкриватися нові підприємства. За офіційними даними, уже за серпень 2022 року реєстрація нового бізнесу становила 114% від відповідного періоду серпня 2020 року та 71% від відповідного періоду 2021 року, а відтак "адаптація до повномасштабної війни відбулася швидше, ніж до пандемії COVID-19".

Та все ж війна диктує нові виклики та змушує шукати рішення для нових проблем. "Рубрика" поспілкувалась з українськими підприємцями, які відкрили власну справу під час війни, та розпитала про їхній досвід. Читайте у нашому матеріалі: "Бізнес під час війни: три історії, які надихають".

Також "Рубрика" писала, як небайдужа українка допомагає переселенцям облаштувати нові домівки. Вона запустила проєкт безплатних ремонтів для нових мешканців селища Сосниці на Чернігівщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: