Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW), який посилається на геолокаційні кадри, опубліковані минулої середи.
Як зазначають американські аналітики, згідно з ними, українська армія запобігла спробі приблизно батальйону окупантів із бронетехнікою штурмом пройти в Костянтинівку (Мар'їнська громада, південний захід тимчасово окупованого Донецька) після того, як російські війська просунулися до південно-східної околиці населеного пункту.
Так, 79-та окрема десантно-штурмова Таврійська бригада ЗСУ, що діє на Курахівському напрямку, повідомила, що російські сили атакували одночасно з використанням:
Вони йшли з кількох тактичних напрямків на світанку 24 липня.
За даними бригади, українська повітряна розвідка виявила механізовані колони на відстані. Тому захисники використали артилерію, безпілотники й мінні поля, щоб зупинити російський наступ. Бійці пошкодили або знищили:
Окупанти відступили після того, як ЗСУ знищили першу хвилю їхньої техніки.
"Востаннє ми спостерігали, як російські сили проводили механізовану атаку розміром із батальйон у Донецькій області в березні 2024 року. Вони не проводили більших механізованих атак в Україні з перших днів чотиримісячної операції із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року", – наголосили в ISW.
Американські фахівці припустили, що війська рф, ймовірно, мали намір просунутися далі до Костянтинівки в межах своїх зусиль із захоплення населеного пункту та перерізання траси Т-0524 Костянтинівка – Вугледар.
Російські пропагандисти давно визначили перекриття траси Т-0524 та порушення українських наземних ліній зв'язку до Вугледара як "основну тактичну мету" на цьому напрямку фронту.
Один із російських "мілітаристів" нещодавно припустив, що ЗС рф активізують свої операції на південь від Костянтинівки для підтримки цієї мети і нібито змусять ЗСУ відступити з позицій у Вугледарі, а також навколо нього.
"Російські війська, найімовірніше, не досягнуть оперативно значущих успіхів у цьому районі лінії фронту в найближчому майбутньому, навіть якщо вони змусять українські сили відступити з довколишніх позицій.
Оскільки навколишня територія не має оперативно значимих цілей і здебільшого складається з полів та ізольованих невеликих поселень, не має поблизу значних тактичних висот", зауважили аналітики ISW.
Такі широкомасштабні лобові атаки, як вважають в Інституті вивчення війни, вказують на те, що російське військове командування не повністю засвоїло уроки про труднощі механізованого маневру на майже прозорому полі бою в Україні.
На думку аналітиків, готовність російського військового командування витрачати велику кількість бронетехніки на виконання обмежених тактичних завдань відображає погане довгострокове оперативне планування.
У ISW зазначили, що обмеження на російську техніку в середньостроковій і довгостроковій перспективі призведе до того, що такі невдалі механізовані атаки з часом стануть дорожчими.
"Російському уряду, ймовірно, доведеться додатково мобілізувати російську економіку і оборонну промисловість, якщо російські військові мають намір підтримувати нинішні темпи операцій у середньостроковій і довгостроковій перспективі, оскільки Росія вичерпує свої обмежені радянські запаси.
Проте неясно, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатню кількість транспортних засобів, які б витримали високі темпи втрат техніки, навіть якщо буде проведена додаткова економічна мобілізація", додали фахівці Інституту.
Також українська організація Frontelligence Insight заявила 25 липня, що спостерігала, як російські війська переміщували сотні одиниць техніки, переважно відреставровані старі броньовані машини, такі як танки Т-62 і Т-55, на фронт у червні та на початку липня.
Frontelligence Insight зазначила, що ці відновлені машини ще не з'явилися на полі бою, і оцінила, що росія, можливо, готується використати їх наприкінці 2024 року. Внутрішні російські документи свідчать про те, що російські танки, пошкоджені протягом останніх шести місяців (приблизно з січня 2024 року), очікують на запасні частини. Окрім того, повсюдний дефіцит двигунів призвів до збільшення використання більш сучасних танків Т-80 для ремонтних робіт.
Однак на сьогодні російська армія має достатньо бронетехніки для проведення періодичних ротних і більших механізованих атак по всій лінії фронту в осяжному майбутньому.
Нагадаємо, що минулої доби, 25 липня, Сили оборони ліквідували ще майже 1000 загарбників, таким чином загальні втрати російських військ з початку повномасштабного вторгнення в живій силі склали 572 300 солдатів.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.