Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.
У чому проблема?
Як наголошував раніше Уповноважений, за час повномасштабного вторгнення путінські найманці знищили понад 180 мільйонів українських книжок.
"Тож маємо об'єднатися, щоб максимально швидко відновити книжкові фонди. Нація освічених переможе!", – зазначив Кремінь.
Також в Україні за два роки війни з бібліотек списали 26 мільйонів 136 тисяч книжок. Як 2022 року, так і 2023-го відсоток списаних російськомовних видань становив 66%. Російські книги відправили на утилізацію, але заповнювати опустілі стелажі швидко не виходить.
Яке рішення?
Ще навесні з нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, з метою поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях було започатковано Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!"
Як це працює?
Як повідомив Кремінь, до збору книг долучилися вже понад сотня установ та організацій з усієї України.
"Це – комунальні бібліотеки, наукові установи, заклади середньої та вищої освіти, студентські парламенти, органи місцевої влади, громадські організації тощо", підкреслив Уповноважений.
З його слів, найбільше книжок передано до:
Серед них є і підручники, і наукова та художня література.
"Завдяки тому, що проєкт не скидає обертів, ми максимально швидко відновлюємо книжкові фонди у бібліотеках, які найбільше постраждали від російських обстрілів", – додав Кремінь.
Посадовець зауважив, що акція безстрокова. У проєкті можна взяти участь, зареєструвавшись за посиланням.
Нагадаємо, що ситуація з оновленням бібліотечних фондів була критичною і до 24 лютого 2022 року, а з початком повномасштабного вторгнення оновлення бібліотечних фондів коштом держави взагалі не було.
Питання наявності україномовних видань та книг сучасних українських письменників на полицях бібліотек особливо актуально для прифронтових та деокупованих регіонів — там, де бібліотеки стали не просто місцем, де можна взяти почитати книгу, а й часто цілими хабами для спілкування, дозвілля та обміну інформацією.
Бібліотеки не втрачають актуальності, поки до них надходить сучасна література. У цьому переконаний Олександр Сапронов, волонтер, який постачає прифронтові та сільські бібліотеки новою літературою. Детальніше про його ініціативу у тексті "Рубрики": "Сім тисяч книг: як волонтер забезпечує сучасною літературою прифронтові та сільські бібліотеки, про які не дбає держава".
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
У ніч на 22 грудня у Київській області працювали сили протиповітряної оборони по російських безпілотниках.… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді у ніч на 22 грудня Олександр Усик вдруге переміг Тайсона… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.