Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.
У чому проблема?
Як наголошував раніше Уповноважений, за час повномасштабного вторгнення путінські найманці знищили понад 180 мільйонів українських книжок.
"Тож маємо об'єднатися, щоб максимально швидко відновити книжкові фонди. Нація освічених переможе!", – зазначив Кремінь.
Також в Україні за два роки війни з бібліотек списали 26 мільйонів 136 тисяч книжок. Як 2022 року, так і 2023-го відсоток списаних російськомовних видань становив 66%. Російські книги відправили на утилізацію, але заповнювати опустілі стелажі швидко не виходить.
Яке рішення?
Ще навесні з нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, з метою поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях було започатковано Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!"
Як це працює?
Як повідомив Кремінь, до збору книг долучилися вже понад сотня установ та організацій з усієї України.
"Це – комунальні бібліотеки, наукові установи, заклади середньої та вищої освіти, студентські парламенти, органи місцевої влади, громадські організації тощо", підкреслив Уповноважений.
З його слів, найбільше книжок передано до:
Серед них є і підручники, і наукова та художня література.
"Завдяки тому, що проєкт не скидає обертів, ми максимально швидко відновлюємо книжкові фонди у бібліотеках, які найбільше постраждали від російських обстрілів", – додав Кремінь.
Посадовець зауважив, що акція безстрокова. У проєкті можна взяти участь, зареєструвавшись за посиланням.
Нагадаємо, що ситуація з оновленням бібліотечних фондів була критичною і до 24 лютого 2022 року, а з початком повномасштабного вторгнення оновлення бібліотечних фондів коштом держави взагалі не було.
Питання наявності україномовних видань та книг сучасних українських письменників на полицях бібліотек особливо актуально для прифронтових та деокупованих регіонів — там, де бібліотеки стали не просто місцем, де можна взяти почитати книгу, а й часто цілими хабами для спілкування, дозвілля та обміну інформацією.
Бібліотеки не втрачають актуальності, поки до них надходить сучасна література. У цьому переконаний Олександр Сапронов, волонтер, який постачає прифронтові та сільські бібліотеки новою літературою. Детальніше про його ініціативу у тексті "Рубрики": "Сім тисяч книг: як волонтер забезпечує сучасною літературою прифронтові та сільські бібліотеки, про які не дбає держава".
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.