Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв'ю Euronews.
"Багато країн запропонували ідею припинення вогню, але ніхто не замислюється над тим, що це означає. (Припинення вогню означало б, що – ред.) 25% української території залишаться під контролем росії… (і це також означало б – ред.) виграш часу для росії, щоб зміцнити свої можливості та відновити свої напади на Україну", наголосив український дипломат.
Боднар підкреслив, що розв'язання проблеми російської окупації, яка триває в Україні вже понад два роки, лежить тільки через захист територіальної цілісності України в рамках міжнародного права.
"Будь-яка інша пропозиція не повинна братися до уваги, і саме тому ми її відхилили", підкреслив посол.
Український дипломат також пояснив, що українське бачення припинення війни єдине і незмінне:
"Наші методи досягнення миру дуже прості: виведення російських військ і захист міжнародного права, а потім ми можемо почати говорити про інші можливості".
Окрім того, посол прокоментував заклик до припинення вогню, який озвучив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час його нещодавнього візиту до Києва. Боднар заявив, що пропозиція Орбана про припинення вогню не містить жодних деталей.
Дипломат додав, що Україна, бажаючи приєднатися до НАТО, не має наміру провокувати росію або створювати геополітичні зміни, мета лише – безпека і "тривалий мир".
"НАТО є єдиною інституцією, яка може задовольнити потреби безпеки сучасного світу, принаймні на папері", – сказав Боднар.
До того ж він підкреслив: якщо Україна стане членом НАТО, то вона буде природним кордоном між іншими членами альянсу і росією.
Що відомо про припинення вогню на фронті
Під час нещодавнього візиту до Києва премʼєр Угорщини Віктор Орбан запропонував Зеленського припинити вогонь перед початком мирних переговорів з Росією.
У Офісі президента зазначили, що Будапешт не перший, хто виступає з відповідною пропозицією. Зеленський вислухав Орбана, втім у відповідь виклав свою позицію.
Наразі можлива лише одна модель перемовин з російським президентом володимиром путіним. Для цього треба залучити посередників, котрі були залучені у створенні зернового коридору.
Також 4 липня президент Володимир Зеленський в інтервʼю виданню Bloomberg заявив, що Україна не може довіряти російському диктатору володимиру путіну щодо припинення вогню, оскільки той вбивця й агресор.
В ISW вважають, що будь-яке припинення вогню піде на користь російської федерації, надаючи їй час для відновлення та перегрупування для майбутніх наступальних кампаній й зміцнення контролю над окупованими територіями.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.