Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Укрзалізниці.
У чому проблема?
З початком повномасштабної війни плани переходу на європейську колію та інтеграцію української залізниці з Європейським Союзом стали обговорювати набагато активніше.
Адже відсутність в Україні залізниці європейського стандарту гальмує багато процесів, які пов'язані не тільки із транспортуванням вантажів. Це гальмує й ріст економіки країни.
Особливо гостро це відчувається зараз, коли залізниця стала головним способом доставки вантажів в Україну, оскільки небо під час російської агресії закрите для літаків, а кораблі у Чорному морі можуть бути атаковані окупантами. Через це кількість суден, що транспортують вантажі, зменшилася, порівняно з довоєнним часом.
До того ж різні стандарти колій в Україні та ЄС також є причиною малої перевізної спроможності пасажирів у міжнародному сполученні.
Яке рішення?
"Україна продовжує свій євроінтеграційний шлях та має системну підтримку з боку ЄС. Так, CEF другий рік поспіль виділяє кошти на реалізацію стратегічних інфраструктурних проєктів, які будуть спрямовані на розбудову євроколії на території України, завдяки чому зможемо відкривати нові пасажирські маршрути та нарощувати транзитний потенціал України", – розповів голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко.
У рамках програми Європейського Союзу "Механізм «Сполучення Європи»" (CEF) погоджено проєкт інтеграції залізничної системи України в транспортну систему ЄС.
"Цей проєкт передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток колії 1 435 мм для забезпечення технологічної сумісності та підвищення пропускної спроможності залізничної інфраструктури", пояснили у перевізника.
Як це працює?
Як зауважили у компанії, загальний бюджет цього проєкта становить – 85,91 млн євро, CEF надасть Укрзалізниці 42,95 млн євро.
У межах зазначеної заявки планується реалізувати проєктування реконструкції споруд залізниці з впровадженням та будівництвом колії 1 435 мм на ділянках:
В Укрзалізниці підкреслили, що планують також розробити стратегію реконструкції Львівського залізничного вузла з урахуванням перспектив розширення залізничної мережі колії шириною 1 435 мм транс'європейської транспортної мережі (TEN-T) на території України.
Окрім того, кошти підуть на:
До того ж передбачені проєктом витрати й на проведення експертизи щодо відповідності вимогам TSI вищезазначених проєктів, а також ділянок:
Довідка
CEF (Connecting Europe Facility) – це фонд Європейського Союзу, створений у 2014 році для інвестицій у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проєкти. Зокрема, це основний інструмент для фінансування розвитку Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T).
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.