Про це свідчать результати нового міжнародного опитування організації BRAND UKRAINE.
"Зі зміцненням бренду України у світі, зміцнився і бренд «Made in Ukraine». Іноземці цікавляться українськими товарами та послугами та мають бажання їх купувати та замовляти. Першочерговий драйвер цього — бажання підтримати Україну в складні часи. Це очікувано та природно. Водночас не менш важливі й інші, більш прагматичні фактори, як-от висока якість української продукції і її доступна ціна", – зазначила голова BRAND UKRAINE Марія Липяцька.
За її словами, дослідження демонструє, що міцний і сталий бренд України не лише покращує сприйняття країни за кордоном, але й має прямі позитивні економічні наслідки для бізнесів, які працюють на міжнародних ринках.
Відповідно до результатів опитування, найсильнішою галуззю економіки України за кордоном вважають сільське господарство. На другому місці — енергетика, а на третьому та четвертому — харчова та видобувна промисловості.
У Туреччині суттєво вище, ніж у решті країн, оцінюють наше виробництво алкогольних напоїв. Металургію, як потужну галузь української економіки, найчастіше відзначають у Франції й Іспанії, а оборонну індустрію — у Туреччині та США. У Великій Британії суттєво вище, ніж у середньому в інших країнах, оцінюють наші товари для тварин. Водночас у США добре знають про українські технологічні продукти та машинобудівну галузь.
Основний стимул для іноземців купувати українські товари — можливість підтримати Україну. 47% опитаних готові спробувати український товар, якщо побачать його в магазині. На другому місці серед причин звернути увагу на українські бренди — доступна ціна. Особливо це важливо для французів (49%) та поляків (48%). На третьому місці в списку мотивацій — цікавість спробувати українські продукти або товари. Цей показник найвищий у Польщі (52%) та США (45%).
Більшість з опитаних утримуються від купівлі товарів від українських виробників через низьку обізнаність щодо них та відсутність реклами.
Дві ключові сфери суспільного життя, з яких світ знає найбільше відомих українців, — це політика та спорт. Політика, як сфера, в якій Україна має найбільше відомих та впливових осіб, перемогла у чотирьох країнах (Франція, Туреччина, США, Велика Британія), а спорт – у решті досліджених країн (Польща, Німеччина, Іспанія). На третьому місці – бізнес, а четверте розділили музика та модна галузь.
Українські публічні особи більш відомі за кордоном, ніж бренди товарів чи послуг. Половина опитаних іноземців змогли без підказки назвати принаймні одну відому особистість з України (або родом з України). Найвищий рівень знання у Польщі (59%) та Туреччині (57%), а найнижчий — у США (33%).
Орієнтовно 20% іноземців знають про українські бренди та можуть назвати принаймні один із них. Без підказок 3% респондентів згадали про кондитерську корпорацію Roshen (у Польщі цей бренд назвали 10% опитуваних). Ще 2% згадали бренд жіночого одягу Sleeper (акторка Марго Роббі вдягнула піжаму цього бренду на спеціальний показ фільму "Барбі"), виробника алкогольних напоїв Nemiroff і бренд теплотехніки або бренд одягу Paskal.
У Туреччині без підказок найчастіше називали компанію з виробництва соків Sandora, у Франції — бренд головних уборів Ruslan Baginskiy, а у Великій Британії — бренд одягу від кутюр FROLOV, який полюбляють співачки Бейонсе, Дуа Ліпа та Дженіфер Лопес.
Із підказками — тобто коли потрібно було обрати знайомі бренди з запропонованого переліку — іноземці найчастіше називали українські продуктові ІТ-компанії. Найупізнаванішою виявилася Grammarly, компанія, що створила комунікаційний асистент на основі ШІ, який покращує спілкування англійською мовою. Друге місце посіло вебсховище GitLab, а Roshen зайняв третю позицію. За ними йдуть ІТ-компанія, що створює застосунки для підтримки фізичного й ментального здоров'я, BetterMe та виробник охоронних систем Ajax.
Опитування провели в травні 2024 року. Воно охопило доросле міське населення семи країн: Великої Британії, Іспанії, Німеччини, Польщі, США, Туреччини та Франції. Загальна вибірка склала 2800 респондентів (400 у кожній країні).
Довідка:
BRAND UKRAINE — це незалежна організація, що з лютого 2022 року системно працює над розвитком національного бренду України на міжнародній арені. Наша команда втілює міжнародні комунікаційні проєкти для розвитку бренду України у світі, а також забезпечує експертну підтримку уряду у сфері стратегічних комунікацій, аналізу даних та розробки якісного контенту.
Нагадаємо, до Дня вишиванки український бренд GAPTUVALNYA створив ексклюзивні вишиванки з символікою громадської організації "Землячки", які уособлюють жіночу силу – берегиню, дерево життя, єднання всіх жінок у єдину родину.
У ніч на 3 січня росія запустила по Україні 93 дрони. Сили оборони України збили… Читати більше
У Північній Кореї в п'ятницю слідчі антикорупційного агентство (CIO) прибули на затримання президента Юн Сок… Читати більше
Протягом минулої доби на фронті відбулось 138 бойових зіткнень. Найбільше російські війська атакували на Покровському… Читати більше
У четвер у Південній Каліфорнії одномоторний невеликий літак зазнав аварії, впавши на будівлю. Унаслідок події… Читати більше
Війська рф ударними дронами вночі, 3 січня, атакували столицю та Київську область. Унаслідок падіння уламків… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.