fbpx
Сьогодні
11:06 25 Лип 2024

Рішення для перемоги: на фронт передадуть п'ять роботизованих комплексів "Лють"

English version here

Фото: Телеграм / Олександр Камишін

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив, що п'ять роботизованих комплексів "Лють" було придбано за внески, зібрані платформою United24. Ці комплекси невдовзі вирушать на фронт.

Про це він написав у Телеграмі, передає Рубрика.

У чому проблема?

За словами Михайла Федорова, сьогодні війна переходить у систему координат "битви інженерів", у технологічну війну.

"Технології та інновації – ключ до нашої перемоги. Вони допомагають здобути перевагу на полі бою та рятувати життя наших військових", підкреслив очільник відомства.

Яке рішення?

Тому за внески, зібрані платформою United24, придбано п'ть роботизованих комплексів "Лють", які невдовзі вирушать на фронт.

Як це працює?

"⁠Наземні роботизовані комплекси, придбані за внески донорів UNITED24, призначені для підтримки штурмових дій, виявлення та придушення вогневих точок ворога. Також "Лють" можна використовувати в обороні або як спостережний пункт", – йдеться в повідомленні.

Він має підвищену прохідність завдяки повному приводу, зміщений донизу центр для стійкості.

Фото: Телеграм / Олександр Камишін

Для кращого спостереження оснащений передніми та задніми оглядовими камерами 360°. Та має дві прицільні камери.Окрім того:

  • комплекс озброєний кулеметом ПКТ,
  • оснащений бронею для захисту від осколків і стрілецької зброї.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року в Україні стартували тести бойового робота "Лють", який дає змогу виконувати завдання дистанційно, а тому може врятувати життя українських оборонців.

Тоді Федоров опублікував фото із готовим експериментальним зразком, який успішно пройшов польові випробування, та зазначив, що команда працює над удосконаленням машини та готується до масштабування виробництва. 

Також повідомлялося, українські розробники в межах хакатону "Безпечне поле", що реалізується за ініціативи Міністерства економіки спільно із Київською школою економіки, випробували на полігоні свої розробки – косарки, яких потребують сапери.

Окрім того, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що мінний трал Ratel Deminer від учасників Brave1 визнано пріоритетною розробкою для Сил безпеки і оборони.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: