Про це пише Рубрика, посилаючись на МЗС України.
Як повідомляють у відомстві, під час візиту голова українського зовнішньополітичного відомства провів зустріч з главою адміністрації Спеціального Адміністративного Району (САР) Гонконг Джоном Лі.
Сторони порушили питання нових можливостей для торгівлі та інвестицій в контексті відновлення України.
Також під час розмови Кулеба закликав адміністрацію Гонконга вжити заходів, аби позбавити росію та компанії ворога використовувати САР для обходу санкцій.
"Глава МЗС України наголосив, що ці обмежувальні заходи необхідні для послаблення потенціалу Росії до ведення війни та вбивства людей в Україні. Міністр підкреслив, що російські махінації не мають псувати репутацію Гонконгу як високорозвиненої ліберальної економіки, яка ґрунтується на непохитній повазі до верховенства права", – додає МЗС.
Зокрема сторони обговорили питання захисту прав громадян України на території Гонконгу.
Пізніше Кулеба також зустрівся з представниками гонконзького бізнесу.
Нагадаємо, Дмитро Кулеба здійснює візит до Китаю 23-25 липня на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї. Він зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку великої війни й перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року.
Він анонсував, що очікуються детальні та розлогі переговори, у центрі уваги буде питання миру в Україні.
Міністр закордонних справ України вже провів переговори зі своїм китайським колегою Ван Ї. Головною темою зустрічі став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю у досягненні справедливого миру.
Що відомо про обхід росією санкцій
Нагадаємо, що в уряді Сполучених Штатів вважають Китай і Гонконг ключовими глобальними вузлами, звідки росія отримує матеріали та комплектуючі для своєї армії, включно з напівпровідниками й деталями для дронів, тому продовжуватимуть вживати заходів для перекриття цих каналів обходу антиросійських санкцій.
Зауважимо, що від початку цього року поставки до російської федерації напівпровідників та іншої підсанкційної продукції подвійного призначення скоротилися вп'ятеро. Їх головними постачальниками залишаються компанії, зареєстровані в Китаї та Гонконгу.
Варто додати, що Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи Європейського Союзу у зв'язку з діями російської федерації в Україні ще на 6 місяців, до 31 січня 2025 року.
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.