Британська розвідка озвучила наслідки удару по порому рф в Керченській протоці
Українські сили 23 липня пошкодили залізничний пором "Слов'янин" у порту Кавказ, російської федерації. Удар спричинить росії подальші логістичні проблеми при постачанні своїх окупаційних сил на півдні України та перевезеннях зрідженого нафтового газу.
Як зазначається у зведенні, "Слов'янин" має найбільшу вантажопідйомність із трьох залізничних поромів у Керченській протоці між росією та Кримським півостровом.
За даними британської розвідки, після успішних ракетних ударів України, внаслідок яких 29 травня 2024 року було пошкоджено два інші залізничні пороми, "Слов'янин" був знову введений в експлуатацію після зіткнення наприкінці 2023 року як єдиний залізничний пором.
Також працюють автомобільні пороми. До передислокації "Слов'янин" швидше за все перевозив скраплений нафтовий газ через Керченський порт.
"Виведення поромів з ладу, навіть тимчасово, призведе до збільшення витрат, а також знизить гнучкість Росії у транспортуванні палива, боєприпасів та обладнання через Керченську протоку. Цілком імовірно, що Росії тепер доведеться ризикувати рухом поїздів з палива через Керченський міст, чого вона намагалася уникнути з моменту першої атаки на міст у жовтні 2022 року", – зазначають у Міноборони Британії.
Нагадаємо, Сили оборони України 23 липня атакували у російському порту "Кавказ" у Краснодарському краї пором "Слов'янин". Як заявили в Генштабі ЗСУ, внаслідок атаки пором був суттєво пошкоджений.
У ВМС України заявили, що Росія вивела військові кораблі з Азовського моря після удару ЗСУ по російському порому "Слов'янин", побоюючись їх ліквідації.
"У Чорному морі ми спостерігаємо один підводний човен проєкту 136. Це стала практику переходу до фактично присутності у Чорному морі за рахунок підводних човнів. До цього досить тривалий час, понад тиждень, взагалі не було ніяких одиниць, але, звісно, покинути повністю акваторію Чорного моря вони не можуть собі дозволити, хіба що мова йде про надводні кораблі", – заявив речник військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
Він зазначив, що в Азовському морі не фіксується перебування російських військових кораблів. Раніше вони могли базуватися в Азові або періодично заходити, наприклад, у Таганрозьку затоку.
"Вони вирішили покинути акваторію Азовського моря, викликано це у першу чергу пошкодженням залізничного порома. Вони взяли мапу і циркуль та вирішили, що, мабуть, залишатися там не дуже безпечно. Це єдина мова, яку розуміє наш ворог, – це мова сили", – додав Плетенчук.
Нагадаємо, раніше Плетенчук повідомляв, що росія вивела останній сторожовий корабель Чорноморського флоту з окупованого Криму.