Про це повідомило українське МЗС, пише Рубрика.
Представник української делегації розповів, що ці переговори тривали понад три години, довше, ніж планувалося. Розмову він назвав "дуже глибокою і конкретною".
"Завершилися переговори. Вони тривали загалом понад три години, довше, ніж планувалося. Це була дуже глибока і конкретна розмова", – повідомило Reuters українське джерело в делегації.
Як зазначили у відомстві, зустріч дипломатів відбулася в розвиток контактів між президентом Володимиром Зеленським та лідером Китаю Сі Цзіньпіном.
"Переконаний, що справедливий мир в Україні відповідає стратегічним інтересам Китаю, а роль Китаю як глобальної сили миру є важливою", — заявив Кулеба на перемовинах.
Очільник українського зовнішньополітичного відомства окремо розповів колезі про результати червневого Саміту миру у Швейцарії. Він також розʼяснив логіку подальших кроків у впровадженні "формули миру" як шляху до завершення російської агресії.
Окрім того, Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності до переговорного процесу з росією "на певному етапі", коли країна буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
"російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародної стабільності, розвитку добросусідських відносин, і зокрема розвитку торгівлі між Китаєм та Європою", — заявив глава української дипломатії.
Також у межах переговорів очільники МЗС обмінялися думками щодо актуального стану та перспектив розвитку двосторонніх відносин, а також міжнародного порядку денного.
Згідно з повідомленням на сайті відомства, Ван Ї знову сказав про "кризу в Україні, яка триває третій рік", а Китай натомість "завжди був твердо прихильним до сприяння політичного вирішення кризи".
Нагадаємо, Дмитро Кулеба здійснює візит до Китаю 23-25 липня на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї. Він зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку великої війни і перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року.
Він анонсував, що очікуються детальні та розлогі переговори, у центрі уваги буде питання миру в Україні.
Окрім того, у червні на саміті у Хорватії міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся зі спеціальним представником Китаю у європейських справах У Хунбо.
Також у лютому Кулеба вже зустрічався з Ван Ї, щоб обговорити двосторонні відносини й торгівлю, та розповідав йому про Глобальний саміт миру у Швейцарії. А втім, Китай так і не був представлений на саміті. Натомість КНР просуває конкурентний "мирний план" щодо України.
Ватро додати, що під час візиту прем'єра Угорщини Віктора Орбана до Китаю глава КНР Сі Цзіньпін казав про "швидке припинення вогню та політичне врегулювання" російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.
Минулого року Кулеба також зустрівся зі спеціальним представником уряду Китаю Лі Хуеєм під час його візиту до України. Тоді міністр наголосив, що Україна "не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту".
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.