Проживання горя в Україні: як впоратись із втратами у часи війни

В Україні, де війна змінила життя мільйонів людей, питання горя стало особливо актуальним. Однак не всі готові відкрито обговорювати й працювати із цією темою. Суспільство часто ігнорує або не надає достатньої уваги процесу горювання, що може мати серйозні наслідки для психічного здоров'я. 

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

У фазі активної війни горе стає все ближчим для кожного з нас. Українці не завжди готові та мають достатньо інформації для того, щоб адекватно реагувати на власні втрати або допомагати близьким у подоланні горя. Внутрішнє опитування серед отримувачів допомоги, проведене БФ "Право на захист", виявило, що більшість людей не знають, як правильно проживати горе, а частина взагалі уникає цієї теми. 

Ця проблема є серйозною, адже, згідно з даними психологів, правильне управління горем є ключовим для відновлення психічного здоров'я. Зокрема, у період активної війни, коли втрати і стреси стають частиною повсякденного життя, відсутність відповідної інформації і підтримки може поглибити проблеми і сповільнити процес відновлення.

Яке рішення?

З метою просвітництва та надання необхідної підтримки, Служба турботи про психічне здоров'я БФ "Право на захист" ініціював просвітницьку кампанію "Бути в горі — це нормально". Кампанія покликана підвищити обізнаність про горе, його етапи та способи роботи з ним, а також промотувати доступ до безоплатної психологічної допомоги. 

Фонд створив відео, яке пояснює основи горювання і пропонує ресурси для подальшого самостійного вивчення теми. Це відео є частиною ширшої кампанії, спрямованої на те, щоб люди могли отримати допомогу як для себе, так і для підтримки близьких.

Як це працює?

Кампанія БФ "Право на захист" пропонує кілька способів підтримки й самопомочі:

  1. Просвітницьке відео:

Глядачі можуть переглянути відео "Бути в горі — це нормально", яке ознайомлює з основними етапами проживання горя і показує, що в горюванні характерно проживати різний спектр емоцій та почуттів і всі вони — ок. Переглянути відео можна за посиланням.

  1. Просвітницькі матеріали:

Доступні статті, що детально розглядають різні аспекти горювання, допоможуть краще зрозуміти процес і отримати корисні поради, коментарі, інтерв'ю та колонки психологів, які висвітлюють різні етапи та аспекти проживання горя. З розгорнутим просвітницьким матеріалом про проживання горя від психологів БФ "Право на захист" можна ознайомитись за лінком.

  1. Запис на консультацію: 

Кожен може записатись на безоплатну консультацію до психолога Фонду через онлайн-форму або за номером телефону. Для запису можна скористатися https://forms.gle/NK1vEREzpUHkLQuf8 або зателефонувати за номером 093 700 22 20.

  1. Просвітницькі ресурси: 

Кампанія також надає доступ до додаткових партнерських ресурсів, сервісів і навіть книжок і фільмів, які допоможуть краще впоратись із горем. З ними списком можна ознайомитися за лінком.

Мета кампанії — не лише надати знання, але й зламати табу навколо теми горя, зробити її обговорення звичним і доступним, щоб люди могли знайти підтримку та допомогу у важкі моменти.

Проєкт ACCESS VII: ДОСТУП до багатоцільової гуманітарної допомоги працює для того, щоб полегшити життя в умовах війни і забезпечити необхідну підтримку кожному, хто її потребує. 

Важливо пам'ятати, що не варто залишатися наодинці з горем; підтримка й допомога завжди доступні.

Рубрика – інформаційний партнер.

Нагадаємо, український ветеранський фонд оголосив новий набір у терапевтичну групу для тих, хто потребує психологічної підтримки через війну.

Свіжі дописи

  • Новини

Аналітики ISW зазначають, що рф наростила темпи просування і не полишає намірів захопити всю Донеччину

За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

Потрібна кожному: лампа, що працює до 8 годин без електрики, – в Алло за 188 гривень

Залишатися зі світлом, попри відключення електроенергії? Цілком можливо і доступно, якщо мати лампу із вбудованим… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

У Києві тимчасово погіршилася якість повітря, особливо в Дарницькому та Дніпровському районах

У столиці 25 листопада спостерігається тимчасове погіршення стану повітря, особливо в Дарницькому та Дніпровському районах.… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

Війська рф атакували центр Харкова, є поранені та руйнування

російські загарбники вранці, 25 листопада, обстріляли Харків. Унаслідок атаки є поранені серед цивільних мешканців. Про… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

У столиці Литви вантажний літак упав на житловий будинок

У понеділок вранці, 25 листопада, у Литві поблизу Вільнюського аеропорту розбився вантажний літак B737-400 компанії… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті відбулось 217 бойових зіткнень, найгарячіше на Покровському та Курахівському напрямках

На фронті протягом минулої доби відбулось 217 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Покровському та… Читати більше

Monday November 25th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.