Президент США передав главам Держдепу та Мінфіну частину повноважень щодо закону на підтримку України
Лідер Сполучених Штатів Джо Байден делегував міністрові фінансів Джанет Єллен та держсекретареві Ентоні Блінкену деякі свої повноваження відповідно до закону, який регламентує використання російських суверенних активів на користь України (REPO).
Про це йдеться в заяві Білого дому, передає Рубрика.
Байден підписав відповідний меморандум, у якому зазначив, що згідно із законом "Відновлення економічного процвітання і можливостей для українців" уповноважує цих посадовців здійснювати передбачені документом дії.
Закон REPO, ухвалений у квітні цього року, встановлює порядок конфіскації російських суверенних активів і розпорядження ними. Вони включають кошти та інше майно, російського фонду прямих інвестицій Центрального банку та Мінфіну рф.
Відповідно до закону, президент зобов'язує фінансові установи США повідомляти Міністерство фінансів про будь-які російські активи, що в них перебувають.
Глава Білого дому може їх конфіскувати та передати до Фонду підтримки України, створення якого передбачено цим документом.
Державний департамент використовує цей фонд для компенсації Україні шкоди, заподіяної російським вторгненням, зокрема для відновлення країни й гуманітарної допомоги українському народові.
Документ також зобов'язує президента домагатися створення спільно з іноземними партнерами міжнародного механізму компенсації Україні з використанням російських суверенних активів, конфіскованих в інших країнах.
У законі REPO зазначається, що Сполучені Штати мають очолювати міжнародний санкційний режим щодо заморожування російських активів спільно з партнерами.
Нагадаємо, положення закону REPO, який передбачає конфіскацію та спрямування на відновлення України заморожених активів росії, були ухвалені в рамках закону про додаткове фінансування потреб нацбезпеки США. Цей документ був підписаний президентом США 24 квітня, він також містить понад $60 млрд допомоги Україні.
Довідка
На тлі закликів про відставку з боку республіканців президент США Джо Байден заявив, що залишиться на посаді, "поки має таку честь".
Водночас чинний президент відмовився від наміру знову балотуватися на посаду очільника держави. За його словами, він робить це в інтересах держави та Демократичної партії.
Також Байден висловився за те, щоб кандидатом від демократів стала віцепрезидентка Камала Гарріс.
Вихід Байдена з президентських перегонів стався після тижнів занепокоєння щодо його здоров'я та віку. Всередині Демократичної партії та серед її меценатів дедалі більше зростав скепсис щодо здатності чинного президента перемогти кандидата від республіканців Дональда Трампа та ще чотири роки ефективно керувати країною.
А Дональд Трамп через кілька хвилин після того, як Байден оголосив про свій вихід з перегонів, назвав свого колишнього суперника "одним з найгірших президентів в історії нашої країни" та сказав, що Камалу Гарріс йому буде легше перемогти.
Натомість з'явилися перші реакції лідерів низки країн світу. Президент України Володимир Зеленський також подякував президенту США Джо Байдену за "непохитну підтримку боротьби нашої країни за свободу".