fbpx
Сьогодні
13:47 23 Лип 2024

Опитування показало, що більшість українців виступають проти територіальних поступок попри наступи загарбників

English version here

Фото: УНН

Кількість громадян України з травня минулого року, які готові до територіальних поступок заради якнайшвидшого досягнення миру, почала збільшуватися. А втім, вони становлять меншість серед опитаних.

Про це свідчать результати соцопитування КМІС, передає Рубрика.

Соціологи з травня 2022 року регулярно опитують українців щодо готовності населення до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності. Формулювання запитання звучить так: "З яким із цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з росією Ви згодні більшою мірою?", а респондентів просили обрати одне з двох таких тверджень:

  • "Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій";
  • "За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності".

Так, у період із травня 2022 року до травня 2023 року ситуація була відносно стабільною:

  • близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки,
  • а абсолютна більшість, 82-87%, стабільно виступали проти будь-яких поступок.

Після травня 2023 року простежується поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок. До кінця 2023 року готовність до поступок зросла до 19%, у лютому 2024 року — до 26%, у травні 2024 року — до 32%.

Соціологи зауважують: у травні 2024 року опитування збіглося в часі з активними наступальними діями росіян на Харківщині.

Частка тих, хто виступає проти будь-яких територіальних поступок, відповідно, стабільно знижувалася. Та попри все, станом на травень 2024 року більшість українців — 55% — виступали проти будь-яких територіальних поступок.

Про опитування

Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) на підконтрольних землях у всіх регіонах України.

Всього було опитано 1067 респондентів протягом 16-22 травня з-поміж громадян України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на підконтрольній Україні території.

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас у кожній вибірці близько 2% — це українці, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для результатів опитування, проведеного в травні. КМІС зазначає, що за умов війни також додається певне систематичне відхилення.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, 44% українців вважають, що час для початку офіційних мирних переговорів України та росії настав, однак 35% жителів тилової України  переконані, що це не так. Разом з тим абсолютна більшість опитаних не згодні з умовами очільника кремля володимира путіна.

Нагадаємо, шістдесят відсотків громадян України вважають, що російська федерація прагне знищити українську націю або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: