Документальний фільм “Save me” про вплив війни на довкілля знімуть з журналісткою “Рубрики” та покажуть міжнародній аудиторії

Екологічна журналістка "Рубрики" та "Екорубрики" Вікторія Губарева знімається в документальному фільмі з робочою назвою "Save me". Прем'єра запланована на початок 2025 року.

У чому проблема?

Україна зазнає колосальних втрат, спричинених російською агресією. Це стосується не лише збитків, пов'язаних зі знищенням інфраструктури, житлового фонду, підприємств, а також і збитків для довкілля. Це як тотальне знищення природних територій безпосередньо військовими діями, так і опосередкована шкода — неможливість надати необхідний захист природним територіям та недофінансування природоохоронних установ.

На міжнародній арені Україна все частіше згадує про "екоцид" — злочин проти довкілля. Втім, наразі підтримка більше зосереджена на протидії збройній агресії та відновленні інфраструктури. А от питання відновлення природних територій стає на другий план.

Вирішити цю проблему може лише її розголос на широкий загал та прямий заклик до дії.

Яке рішення?

Українська продакшн-студія PSB Films у квітні цього року розпочала підготовку до зйомок документального фільму про природу України, що страждає від війни. Фільм висвітлюватиме проблеми, з якими стикаються установи природно-заповідного фонду на всій території України та закликатиме міжнародну аудиторію звертати більше уваги на цю сферу, та, звісно, надавати підтримку. 

"За даними міністерства довкілля, сума збитків унаслідок повномасштабного вторгнення росії вже перевищила 60 млрд доларів. Насправді ж те, що відбувається зараз, не виміряти жодними грошима — є те, що втрачено безповоротно і те, що вже неможливо буде відновити. Наше завдання — донести до західного глядача і потенційних інвесторів цей бік страшної війни, яку росія веде в Україні", — пояснює завдання режисер фільму Володимир Тихий.

Фільм описуватиме, як війна вплинула і продовжує впливати на природні заповідники, природу та людей навколо. Зокрема, він порівняє стан цих ландшафтів до початку війни і зараз, а також покаже наслідки війни для природи та людського населення. Наприклад, через забруднення довкілля та втрату природних ландшафтів для відпочинку та індивідуального відновлення.

Режисер фільму "Save me" Володимир Тихий на знімальному майданчику. Фото: "Рубрика"

Про втрати природи, за ідеєю Володимира Тихого, будуть розповідати історії людей, які безпосередньо пов'язані із головною темою фільму.

"Фільм будується на  драматичному перетині трьох ліній. Одна з ліній — історія зоолога-науковця з Харкова, який організовує потужну мережу реабілітації рукокрилих. Друга лінія — це драматична історія національного парку, який знаходиться на кордоні з росією, і який  безжально  нищать російські військові. І третя — лінія екожурналістки, яка займається каталогізацією пошкоджень національних парків та у медійному хаосі війни продовжує тримати увагу суспільства на необхідності порятунку довкілля", — каже режисер.

Знімальна група разом із журналісткою "Рубрики" під час зйомок у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику. Фото: PSB Films

Для того, аби розкрити історію журналістки, режисер запросив журналістку "Рубрики" Вікторію Губареву.

"Навесні я робила репортаж про Антона Влащенко, засновника Центру реабілітації рукокрилих, саме йому буде присвячена одна із сюжетних ліній фільму. Це була акція з випуску врятованих кажанів у дику природу, там ми й зустрілись із режисером Володимиром Тихим. Він дізнався, що розповідати про довкілля України — моя робота, і тоді у нас «все склалося». Тепер разом зі знімальною групою ми робимо те, що зазвичай я роблю вдвох з нашим фотографом — мандрую Україною, досліджую природу та розповідаю про це світові. Я дуже вдячна всій команді за це запрошення. Екологічна та наукова журналістика — це те, що надихає мене, і я рада, що світ побачить, «як це працює» в Україні", — розказала Вікторія. 

Зйомки документального фільму у національному природному парку Тузлівські лимани. Фото: "Рубрика"

Зйомки розпочалися у липні та триватимуть до осені. Знімальна група вже була у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику, Національному природному парку Тузловські лимани, а також в Дунайському біосферному заповіднику. З запланованого — поїздка на Схід України, Карпати, Харків та зйомки в Києві.

Прем'єра запланована на початок 2025 року. Цільова аудиторія фільму досить широка, а тому побачити кіно зможуть не лише українці, а й весь світ. За словами продюсерки PSB Films Белли Терзі, планується відправляти фільм на міжнародні фестивалі.

"Фільм інформуватиме важливі цільові аудиторії, зокрема, національних і міжнародних ухвалювачів рішень, представників національних і міжнародних організацій підтримки та донорів, а також широку національну та світову громадськість. Спільна мета — привернути увагу на національному та світовому рівні до масштабних руйнувань природи та значної необхідності національної та світової підтримки заходів з відновлення та охорони природних територій", — каже Белла Терзі.

Фільм фінансується німецьким проєктом "Підтримка природоохоронних територій України", який розпочався у 2016 році й триває досі. Проєкт сприяє збереженню видатного природного багатства країни та опікується українськими об'єктами природно-заповідного фонду. Німецькі партнери закуповують техніку, обладнання, проводить ремонти приміщень для роботи в національних парках та заповідниках, аби установи могли забезпечувати належні умови роботи для співробітників та здійснювати контроль над природними територіями.

Нагадаємо, НАТО вперше у щорічному звіті включило аналіз впливу на клімат повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Пошейрити
Опубліковано автором
Уляна Гузь
Теги: Війна Екологія Журналісти Журналістика рішень Кіно медіа Рішення Світ Екоцид

Свіжі дописи

  • Новини

Усик виграв у Ф’юрі бій-реванш і зберіг звання абсолютного чемпіона світу з боксу

У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Засновниця та директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук очолить Місію України при НАТО

Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Українець Богачук переміг технічним нокаутом і став обов’язковим претендентом на пояс чемпіона світу WBC

Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Колишній в’язень Кремля з Криму Наріман Джелял очолить посольство України в Туреччині

Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Українець Лапін виграв чемпіонський бій в андеркарді реваншу Усик – Ф’юрі

Даніель здобув впевнену перемогу в поєдинку за пояси IBF Intercontinental та WBA Continental у напівважкій… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Битва за світло: Усик опублікував народний гімн в підтримку борців з енергетичним терором рф

Абсолютний чемпіон в суперважкій вазі Олександр Усик опублікував народний гімн "Битва за світло" в підтримку… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.