Boeing співпрацюватиме з "Антоновим" в оборонних проєктах, зокрема підписали угоду щодо виробництва БпЛА
Американська корпорація Boeing та українська компанія "Антонов" 23 липня підписали меморандум про взаєморозуміння. Це дозволить працювати разом в оборонних проєктах та може посприяти спільному виробництву безпілотників в Україні.
Про це повідомили у Boeing, передає Рубрика.
Сфери потенційної співпраці, визначені в угоді, включають:
- навчання;
- матеріально-технічну підтримку;
- послуги з капітального ремонту тактичних БпЛА, які використовують Сили оборони України, зокрема ScanEagle.
Крім того, також вивчатиметься можливість надання ДП "Антонов" інженерної підтримки компанії Boeing.
"Ми раді продовжити співпрацю з ДП «Антонов» для підтримки розвитку та економічного зростання України. Ця угода демонструє наші постійні зусилля, спрямовані на пошук нових можливостей для співпраці з українською промисловістю, що було підкреслено підписанням нами раніше цього року Договору про співпрацю з оборонно-промисловим комплексом України", – сказав Тед Колберт, президент і генеральний директор Boeing Defence, Space & Security.
Нагадаємо, ScanEagle — це невеликий, дальнього радіуса дії безпілотний літальний апарат побудований компанією Insitu, що є дочірньою компанією Boeing. Їх передавали Україні Сполучені Штати в межах пакетів військової допомоги.
"Ця угода відкриває абсолютно новий рівень можливостей для впровадження найновіших і найефективніших рішень — на додаток до можливості майбутніх проєктів із Boeing в аерокосмічній та оборонній промисловості", — сказав Євген Гаврилов, генеральний директор компанії "Антонов".
Як раніше повідомлялось, що українська компанія "Антонов" диверсифікує свій основний бізнес із виробництва вантажних літаків та посилює виробництво безпілотників.
Новий центр "Антонов" пропонує:
- експериментальні аеродинамічні дослідження,
- створення повнофункціональних тренажерів для навчання операторів дронів,
- розробку стандартів компонентів.
Загалом у центру 26 функцій.
Також досвід "Антонова" в галузі вантажних літаків допоможе Україні у виробництві безпілотників дальньої дії, аби завдавати ударів углиб території росії.
Раніше "Антонов" проєктував і виробляв безпілотники, зокрема модель "Горлиця", але вантажні літаки давно були основним напрямом діяльності підприємства.
Хоча виробництво вантажних літаків продовжуватиметься, новий центр безпілотних літальних апаратів тепер може краще задовольняти військові потреби України та дати інженерам "Антонова" більше роботи.
Пізніше СБУ повідомила про підозру екскерівникам "Антонова", які перешкоджали підготовці оборони аеродрому в Гостомелі.
Рубрика також повідомляла, що український вантажний літак Ан-124 "Руслан" із флоту авіакомпанії "Антонов" доставив до Польщі перші установки американської реактивної артилерійської системи HIMARS.