Фото: Офіс Генпрокурора
Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс генпрокурора, Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації.
У міськраді розповіли, що в центрі Києва ввечері 19 липня несанкціоновано знесли історичну будівлю — садибу Зеленських, збудовану в 1890 році.
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Це дерев'яна, обкладена цеглою будівля, зведена на замовлення купця Василя Маліна, який володів садибою щонайменше 20 років. Відома вона стала завдяки тому, що в період з 1911 по 1915 рік тут проживала сім'я заможних міщан Зеленських.
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Споруду почали розбирати ще у 2021 році, але тоді суспільний розголос призупинив роботи.
Як зазначили у прокуратурі, на будівлю по вул. Кониського 22 ще у січні 2024 року наклали арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження у межах справи про навмисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини.
Прокурори клопотали про арешт оскільки, згідно з генеральним планом Києва, ця ділянка входить до меж історичного ареалу столиці. А на проведення будівельних робіт потрібен дозвіл Мінкульту.
Фото: Офіс Генпрокурора
Попри це, протягом тривалого часу там проводились будівельні роботи, зокрема капітальне будівництво. Як наголошують у прокуратурі, будівельні роботи проводились без відповідного погодження міністерства, тому усі роботи мали бути зупинені.
Однак 19 липня, попри накладений арешт, невідомі із застосуванням важкої будівельної техніки зруйнували будинок.
Їх дії кваліфікували як знищення майна, на яке накладено арешт (ч. 1 ст. 388 КК України). Також розслідується факт проведення будівельних робіт всупереч накладеній забороні, який кваліфіковано як самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 3 ст. 197-1 КК України).
Наразі слідчі встановили місцеперебування техніки, яка була залучена під час знесення будівлі. Там провели невідкладний обшук, техніку вилучили. До суду подано клопотання про її арешт.
Фото: Офіс Генпрокурора
Що відбувалося навколо садиби Зеленських
Ще раніше будівлю намагалися знищити забудовники. Активіст та співзасновник памʼяткоохоронного хабу "Цегла" Дмитро Перов писав, що на тому місці хочуть побудувати новий житловий комплекс "Тургеневъ".
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
При цьому Український інститут національної памʼяті постановив, що будівництво не відповідає вимогам закону щодо деколонізації.
Після знесення садиби Зеленських влада Києва заявила, що обурена ситуацією, і назвала руйнування будівлі "зухвалим та цинічним самоуправством".
Увечері 20 липня кілька сотень людей вийшли на мітинг проти знищення історичної забудови в місті. Мітингувальники скандували: "Кличко — мародер", "Досить нищити наше місто", "Коли ми почнемо обирати спадщину, а не Тургенєва?".
Нагадаємо, що у Києві знесли 120-річний будинок Уткіна, який перебував по вул. Симона Петлюри у Шевченківському районі столиці.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.