Морські піхотинці тепер переливатимуть кров на догоспітальному етапі: як проходило навчання
П'ять груп бойових медиків Корпусу морської піхоти готові проводити процедуру переливання крові на догоспітальному етапі: цього тижня остання група завершує своє навчання. До кінця місяця 4 стабілізаційних пункти морських піхотинців будуть забезпечені усім необхідним для зберігання, транспортування та переливання крові.
Про це пише Рубрика.
В чому проблема?
Крововтрата є основною причиною смертності поранених. У багатьох випадках кров пацієнту переливають вже у шпиталі, що може бути запізно через складні умови евакуації із зони бойових дій.
Натомість вчасне переливання крові може врятувати до 50% важких поранених. Однак далеко не всі підрозділи мають можливості переливати кров на догоспітальному етапі – процедура потребує як специфічних навичок, так і дороговартісного обладнання.
Яке рішення?
Навчання з гемотрансфузії в польових умовах проводить благодійний фонд PULSE. Проєкт реалізується за підтримки Vodafone Україна та у партнерстві з Українським центром трансплант-координації відповідно до дорожньої карти МОЗ.
Переливати кров на догоспітальному етапі медичний персонал бойових підрозділів Корпусу морської піхоти навчався протягом трьох місяців.
Як це відбувалось – можна переглянути на відео.
Стандарти підготовки відповідають держаним регуляціям та передовим досвідам країн НАТО. Наразі завершується підготовка і сертифікація медиків, готується передача обладнання: холодильників, підігрівачів, лабораторних витратних матеріалів тощо. Надалі експерти PULSE вирушать в поля, щоб підтримати медичні команди на першому етапі при роботі з реальними пораненими.
У планах – масштабувати проєкт ще на декілька великих підрозділів Сил оборони України.
Як це працює?
У Корпусі морської піхоти наголошують, що переливання крові є надзвичайно важливим та складним компонентом в роботі медичного персоналу бойових підрозділів. Особливо, якщо це необхідно зробити в польових умовах заради порятунку життя. Дотримання суворого алгоритму дій, точність рухів та володіння специфічними навичками – усі деталі важливі, адже особовий склад має бути готовим до будь-яких ситуацій, які можуть виникнути під час реальної бойової роботи.
"На курсах з трансфузії ми навчились багато чому, були і донорами і реципієнтами, переливали кров один від одного, набрались практики, теорії. Це все буде дуже помічним у нашому житті і нашій роботі, коли ми будемо надавати допомогу пораненим і будемо знати, в яких умовах це робити, і будемо впевнені, що для нас ці умови створені", – зазначає учасниця однієї з груп, старша бойова медикиня Злата.
Бойові медики Корпусу морської піхоти впевнені, що завдяки навичкам, отриманим під час навчання, зможуть бути ще ефективнішими і зберегти більше життів.
"Ми шукаємо і впроваджуємо асиметрічні рішення і сучасні технології для порятунку. Коли на кожну вкладену гривню Сили Оборони отримують максимальний результат. У військово-медичній сфері зараз це однозначно переливання крові на етапі стабілізаційних пунктів та передових хірургічних груп. Вдячні Vodafone Ukraine за те, що підтримали проєкт ще на етапі, коли він був зухвалою ідеєю. Приємно спостерігати, як практика переливання крові поширюється. Це тільки початок", – наголошує співзасновник PULSE Федір Сердюк.
Вікторія Рубан, керівниця напрямку зі зв'язків з громадськістю Vodafone Україна зазначає:
"Пишаємось тим, що можемо долучитися до такого важливого проєкту та раді бачити, як наша допомога набуває конкретних форм. Адже допомога стає реальною тільки тоді, коли перетворюється на нові знання, навички, обладнання – абсолютно конкретні речі".
Приєднатися до підтримки українських медиків, роблячи свій внесок у цю важливу справу, можна за посиланням.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив ліцензійні умови для заготівлі та тестування донорської крові. Створення системи крові є одне із зобов'язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Також повідомлялось, що платформа ДонорUA випустила чат-бот, який надає українцям інформацію про донорство. Перша версія вже зараз доступна для абонентів ChatGPT Plus, оскільки вона розроблена на базі функціональності користувацьких GPTs.
Як повідомлялось, уряд дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі. Це дозволить суттєво зменшити відсоток смертей на полі бою, по