Про це повідомила пресслужба "Укренерго", пише Рубрика.
У чому проблема?
Російські загарбники за останні кілька місяців завдали понад 10 масованих ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури України.
Наша країна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії, влада працює над відновленням, щоб до зими мати якомога більше генерації.
До того ж росія атакувала ТЕС ДТЕК понад 180 разів, внаслідок чого втрачено 90% потужностей.
Це значно зменшило можливості генерації всередині країни. З цієї причини "Укренерго" щодня застосовує графіки відключення світла. У будні вони останнім часом діють цілодобово.
Яке рішення?
"Грантову угоду на €100 мільйонів учора в Києві підписали голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький та голова представництва німецького державного банку розвитку KfW Bankengruppe в Україні Лоренц Гесснер", зазначили енергетики.
Як це працює?
Єврокомісія уповноважила KfW спрямувати до "Укренерго" кошти спеціальної бюджетної програми ЄС "Ukraine Investment Facility" та забезпечити фінансування та реалізацію низки пріоритетних енергетичних проєктів, таких як:
Цей грант – це вже друга фаза цільової програми "Реконструкція та відновлення інфраструктури передачі електроенергії України".
Так, 11 червня, під час Берлінської конференції з відновлення України (#URC2024), "Укренерго" підписало з KfW угоду щодо першої фази програми на суму 15 млн євро.
Варто додати, що від початку повномасштабної війни "Укренерго" вже залучило міжнародної допомоги на 1,5 мільярда євро. Зокрема, 324 мільйони євро – були залучені за підтримки KfW.
"Ми щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за їхній внесок у створення більш енергоефективної, сучасної та захищеної енергомережі України та забезпечення стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем", додали у компанії.
Нагадаємо, що за два роки повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово атакували об'єкти енергетичної інфраструктури України. Майже повністю зруйнували теплову генерацію, підірвали Каховську ГЕС та обстріляли Дніпровську, окупували Запорізьку АЕС та частину об'єктів української відновлювальної енергетики.
"Рубрика" пояснює, що наразі відбувається з енергосистемою України та розповідає, як ефективно її відновлювати на прикладі, який працює вже зараз. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що відбувається з українською енергосистемою та як може допомогти децентралізація".
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.