У Миколаївській ОВА розповіли, на якій стадії будівництво водогону, який постачатиме питну воду в місто

Проєкт водогону, який має забезпечити питною водою обласний центр Миколаїв, на цей час перебуває на стадії пошуку джерел фінансування.

Про це повідомив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім у Телеграмі, пише Рубрика.

"Водогін, який будується для постачання води до міста Миколаїв з іншого міста області. Саме це про постачання нам питної води.

Наразі вирішується питання фінансування. Сума велика, скоріш за все, це буде державний бюджет та допомога партнерів", – написав Кім.

Також голова ОВА зупинився на ще одному питанні водозабезпечення обласного центру. Мова йде про заміну зношених мереж водогону, який всередині міста Миколаєва.

"На зараз ми розірвали пʼять договорів і один скасували з дванадцяти. З державного Фонду ліквідації наслідків збройної агресії передбачено кошти на реконструкцію лише шести ділянок водогонів у 2024 році на суму 745 млн. Загалом, вартість труб по факту виконаних робіт вдалось суттєво зменшити", – наголосив Кім.

Зауважимо, що у травні 2024 року Кабмін прийняв рішення про початок проєктування та будівництво нового водогону для забезпечення міста питною водою.

Своєю чергою, депутати міської ради під час позачергової сесії ухвалили низку рішень, які сприятимуть розв'язанню питання щодо будівництва водогону до Миколаєва з Нової Одеси.

Нагадаємо, що у середині квітня 2022 року російські ракети поцілили у водогін, який постачав воду до одного з найбільших південних обласних центрів України — Миколаєва.

Якщо раніше до кранів миколаївців надходила одразу питна вода з Каховського водосховища, то весною 2023 року люди залишилися взагалі без жодної. З часом вдалося відновити постачання технічної води, втім зовсім непридатної для вживання в їжу навіть після численних кип'ятінь. 

Сєнкевич зазначив, що місту жодних коштів на цей проєкт відновлення водопостачання виділено не було. А ті 56 млн грн, які виділяли відразу після підриву водогону у 2022 році, передбачались на модернізацію очисних споруд під ту воду, яку Миколаїв отримував з іншого джерела.

Варто додати, що нещодавно Миколаївводоканал отримав 10 нових аварійно-ремонтних машин, які придбали за кошти Світового банку та за сприяння Міністерства інфраструктури України.

Окрім того, Рубрика писала як очищають воду з лиману задля порятунку Миколаєва. У мережі з'явився короткометражний документальний фільм про роботу міського комунального підприємства "Миколаївводоканал". Воно є першим підприємством в сучасному світі, яке вимушено подає в будинки морську "солону" воду.

Свіжі дописи

  • Новини

Відбудова України може коштувати 500 млрд євро, – Шмигаль

Відбудова України за приблизними підрахунками може коштувати 500 млрд євро. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Я веду дуже серйозні переговори з путіним, – Трамп щодо закінчення війни в Україні

Президент США Дональд Трамп заявив про серйозні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Мова про… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні

Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: WE MUST BE THE CHANGE

Стратегічне перезавантаження економіки, нові ринки, залучення капіталу та відбудова країни – ці виклики стають ключовими… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Зеленський заявив, що мав гарну розмову з Трампом під час онлайн-засідання G7

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час саміту «Великої сімки» провів розмову з американським… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Відбулося пленарне засідання “Підтримуй Україну”: долучилися понад 40 глав держав та урядів, інституцій ЄС, міжнародних організацій

У день третіх роковин повномасштабного російського вторгнення у Києві під головуванням Президента Володимира Зеленського відбулося… Читати більше

Monday February 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.