Кабінет міністрів запустив "гарячу лінію" з питань енергетики "СТРУМ": у чому рішення
20 липня почала працювати урядова "гаряча лінія" під назвою "СТРУМ", на яку можуть звертатися бізнес та громадяни для розв'язання питань, пов'язаних з енергетичною галуззю.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики, пише Рубрика.
У чому проблема?
"В умовах кризової ситуації, коли ворог системно руйнує нашу енергетику, намагаючись занурити нас у темряву і холод, важливим інструментом і найшвидшим рішенням є розвиток розподіленої генерації, впровадження якої надасть можливість забезпечити енергонезалежність українців та локальні потреби в генерації і в цілому енергетичну безпеку України", зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.
Яке рішення?
Як наголосив очільник відомства, наразі Урядом прийнято низку важливих рішень і фінансових програм для стимулювання розвитку розподіленої генерації.
Зі слів міністра, метою запровадження урядової телефонної лінії "СТРУМ" є:
- забезпечення українців необхідною та доступною інформацією про можливості підключення альтернативних джерел енергії,
- отримання державної фінансової підтримки, детальних консультацій та розв'язання проблемних питань із встановленням та підключенням обладнання.
Як це працює?
Як розповіли у відомстві, консультацію з енергетичних питань можна отримати за номером 15-49, лінія працює цілодобово.
На лінію можна звернутись зокрема щодо питань встановлення альтернативних джерел енергії для забезпечення власної енергонезалежності.
Через телефонну лінію також можна дізнатися, як:
- посилити енергонезалежність своєї оселі або підприємства,
- отримати інформацію про державні фінансові програми підтримки для встановлення додаткових потужностей генерації електроенергії,
- інші поточні питання щодо ситуації в енергетиці.
"Урядова «гаряча лінія» з питань енергетики почала працювати в рамках реалізації Урядом комплексу дієвих заходів для підтримки української енергетики і кожного українця та підготовки до надважливого осінньо-зимового періоду", додали у міністерстві.
Нагадаємо, що Державна інспекція енергетичного нагляду провела перевірки застосування графіків погодинних відключень (ГПВ) у шести областях.
Вже відбулися перевірки у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях.
За кількістю виявлених порушень лідирують Дніпропетровська та Житомирська області.
При цьому Держенергонагляд заявив про перешкоджання зі сторони Житомиробленерго роботі інспекторів у вигляді недопуску до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів обленерго.
З 22 липня Держенергонагляд проводитиме перевірки обленерго у Києві, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.
Варто додати, що цієї зими в Україні очікується складна ситуація з енергетикою. Світло можуть вмикати 6-7 годин на добу.
Також Кабінет міністрів схвалив порядок, що встановлює правила застосування графіків відключення світла, який почав працювати з 24 червня. В уряді сподіваються, що це дасть можливість забезпечити "справедливі графіки".